Παρί Σεν Ζερμέν - Ίντερ 1-0 (VIDEO)

Με γκολ του Γιοάν Καμπάιγ στο 57ο λεπτό, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 1-0 της Ίντερ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο "Grand Stade" του Μαρακές.

Δύο ευκαιρίες του Μάουρο Ικάρντι επεφύλασσε το πρώτο ημίχρονο του φιλικού, ενώ με τη σέντρα του δευτέρου ο Σαμίρ Χαντάνοβιτς δεν επέτρεψε στον Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς να σκοράρει κατά της πρώην ομάδας του.

Ο Χουάν Πάμπλο Καρίσο, αντικαταστάτης του Χαντάνοβιτς, απέκρουσε το σουτ του Μπλεζ Ματουιντί, αλλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα στη φάση του 57ου λεπτού, όπου μετά από γύρισμα του Γκρεγκορί φαν ντερ Βιλ, ο Καμπάιγ σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα.

Παρί Σεν Ζερμέν (4-3-3): Ντουσέ, Φαν ντερ Βιλ (73' Μάξγουελ), Καμαρά (61' Κιμακόν), Οριέ (49' Μαρκίνιος), Ντιν, Βεράτι (85' Μαρτέν), Καμπάιγ (61' Λούκας), Ματουιντί, Σαντόμ (89' Κιμπέμπ), Ραμπιό, Ιμπραχίμοβιτς.

Ίντερ (4-3-3): Χαντάνοβιτς (48' Καρίσο), Ντ'Αμπρόζιο (49' Καμαρά), Ρανόκια (46' Βίντιτς), Αντρεόλι (75' Παλάτσι), Ζουάν (46' Ντοντό), Κουζμάνοβιτς (46' Κριν), Κόβατσιτς (46' Όμπι), Εμβιλά (59' Ζόναταν), Μπονατσόλι (59' Εμπάιγ), Ερνάνες (49' Ντόνκορ), Ικάρντι (46' Πούσκας).