Η Μίλαν έχασε κι από την Τότεναμ

Ούτε την Τότεναμ κατάφερε να νικήσει η Μίλαν σε φιλική αναμέτρηση.

Σαντλί-Τότεναμ

Ο Σίνισα Μιχάιλοβιτς παρέταξε τη Μίλαν με αναπληρωματικούς και ως εκ τούτου ηττήθηκε με 2-0 από την Τότεναμ στον μικρό τελικό του " Audi Cup" του Μονάχου.

Ο Σέρβος τεχνικός είχε προαναγγείλει αυτήν την εξέλιξη από τα τελευταία λεπτά του ημιτελικού με την Μπάγερν Μονάχου (ήττα 3-0), με την εικόνα των "ροσονέρι" να μην βελτιώνεται.

Μόλις στο 8ο λεπτό, ο Νασέρ Σαντλί άνοιξε το σκορ για τους Λονδρέζους, οι οποίοι είχαν τον έλεγχο της συνάντησης και τις ευκαιρίες.

Το δεύτερο γκολ άργησε να έρθει και σημειώθηκε στο 71' από τον Τομ Κάρολ.

Τόσο ο Μαουρίσιο Ποτσετίνο όσο και ο Μιχάιλοβιτς προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές στο 2ο ημίχρονο, ωστόσο τα δεδομένα δεν άλλαξαν και η Τότεναμ κατέλαβε την 3η θέση του φιλικού τουρνουά στην "Άλιαντς Αρένα".

Η σύνθεση της Μίλαν (4-1-2-1-2): Αμπιάτι (46' Ντοναρούμα), Αμπάτε (70' Ντε Σίλιο), Άλεξ (46' Παλέτα), Μεξές (77' Έλι), Καλάμπρια (77' Αντονέλι), Μοντολίβο (42' Ντε Γιονγκ), Πόλι (46' Νοτσερίνο), Μάουρι (77' Μποναβεντούρα), Σούσο (77' Χόντα), Τσέρτσι (78' Αντριάνο), Μάτρι (61' Μπάκα)