Σούπερ ντεμπούτο για Αβραάμ στην Αυστραλία

Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος ξεκίνησε βασικός με την Μπρίσμπεϊν Ρόαρ (μετρούσε 5 ματς δίχως επιτυχία) και βοήθησε την ομάδα του να φύγει με το διπλό (3-1) από την έδρα της Νιούκαστλ Τζετς (VIDEO).

avraam papadopoulos

Η Νιούκαστλ Τζετς προηγήθηκε στο σκορ με τον Ναμπούτ στο 10ο μόλις λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τους φιλοξενούμενους του Αβραάμ, ωστόσο, να πιέζουν για την ισοφάριση.

Τα πράγματα έγιναν δύσκολα για τους Τζετς όταν ο Χόφμαν είδε δυο ανόητες κάρτες σε διάστημα ενός λεπτού (30', 31'), με αποτέλεσμα να αποβληθεί. Έτσι, η Μπρίσμπεϊν Ρόαρ ισοφάρισε με τον ΜακΛάρεν στο 62ο λεπτό επίσης με πέναλτι, ενώ έκανε την ανατροπή στο 74΄με τον ίδιο παίκτη. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ντ 'Αγκοστίνο στο 90ο λεπτό.

Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Αβραάμ Παπαδόπουλος γεννήθηκε στις 3/12/1984 στην Μελβούρνη, οπότε επέστρεψε σε... γνώριμα μέρη.