Πρωτιά ΝΟ Χαλκίδας στο Πανελλήνιο ήρεμων νερών

Ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας πήρε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ήρεμων νερών, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή (06/07) στην Ολυμπιακών εγκατάσταση του κανόε καγιάκ στον Σχοινιά.

Ο ΝΟΧ συγκέντρωσε 35 μετάλλια (15 χρυσά, 13 ασημένια, 7 χάλκινα) ο ΝΑΣ 22 (14 χρυσά, 8 ασημένια) και τα Χανιά 25 (7 χρυσά, 8 ασημένια, 10 χάλκινα).

Οι τρεις πρώτοι ανά αγώνισμα

500μ.

Άνδρες

*Κ1: 1. Παπασάββας (ΕΝΟΑ), 2. Παπανδρέου (ΝΟΣ), 3. Μαντζιώκας (ΝΟΒ)

*C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Λαυρεντιάδης (ΙΟΘ), 3. Αφεντουλίδης (ΝΟΒ)

*Κ2: 1. Παπαδάς - Νικολάου (ΝΟΣ), 2. Γεωργαράς - Περατικός (Χαλκίδα)

*C2: 1. Λαυρεντιάδης - Μασμανίδης (ΙΟΘ), 2. Βερενίδης - Σπυριδωνίδης (ΙΟΘ), 3. Αμπασίτζε - Αδαμίδης (ΙΟΘ)

*Κ4: 1. Παπαδάς - Παπανδρέου - Νικολάου - Καζάζης (ΝΟΣ), 2. Μπίμπης - Κυριακούλης - Παύλου - Παπασαδέλης (ΝΑΣ), 3. Περατικός - Αλεξίου Γ. - Γεωργαράς - Αλεξίου Χρ. (Χαλκίδα).

Γυναίκες

*Κ1: 1. Αλεξοπούλου (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 3. Ανδρούτσου (Ιωάννινα)

*Κ2: 1. Σκουρτανιώτη - Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 2. Βερενίδη - Παρασκευοπούλου (ΙΟΘ), 3. Μπουζίκου - Παναγιωτίδη (Τζιτζιφιές / Καλλιθέα)

*Κ4: 1. Σκουρτανιώτη - Μπαρδακλή - Καπακλή - Σουλτάνη (Χαλκίδα), 2. Μαντά - Γκιαούρη - Στεφανίδη - Καραπαζβαντή (Χαλκίδα), 3. Αργυρίου - Παπαθανάση - Ντόγου Ευ. - Ντόγου Σ. (Χαλκίδα)

Έφηβοι

*Κ1: 1. Συρίγος (ΝΑΣ), 2. Αναγνωστόπουλος (Χανιά), 3. Κασάπας (Χαλκίδα)

*C1: 1. Βερενίδης (ΙΟΘ), 2. Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 3. Σαντόβσκι (Καλαμαριά)

*Κ2: 1. Συρίγος - Καστρίσιος (ΝΑΣ), 2. Αλεξίου - Κασάπας (Χαλκίδα), 3. Τσομπάνος - Μπεζανίδης (Γιαννιτσά)

*C2: 1. Σαντόβσκι - Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 2. Μήλλος - Παπαλέξης (Ιωάννινα), 3. Αμπασίτζε - Αδαμίδης (ΙΟΘ)

*Κ4: 1. Καστρίσιος - Κυριάκης - Συρίγος - Τσάκωνας (ΝΑΣ), 2. Καραπαζβαντής - Αλεξίου - Κασάπας - Ζάχαρης (Χαλκίδα), 3. Μπομπολάκης - Αναγνωστόπουλος - Κολτσάκης  - Αρχοντάκης (Χανιά)

Νεάνιδες

*Κ1: 1. Νούτση (Ιωάννινα), 2. Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 3. Μπάθα (ΝΟΚ)

*Κ2: 1. Μπυράκη Α. - Μπυράκη Ειρ. (Χανιά), 2. Νούτση - Παπαλέξη (Ιωάννινα), 3. Κοκάκη Μ. - Σισκάκη (Χανιά)

*Κ4: 1. Μπυράκη Α. - Σισκάκη - Μπυράκη Ειρ. - Κοκάκη Μ. (Χανιά), 2. Μπυράκη Ευ. - Κοκάκη Γ. - Ιωαννίδη - Κοκάκη Α. (Χανιά), 3. Μπαλλή - Μελικίδου - Κυργερίδου - Αγελάρη (Γιαννιτσά)

Παίδες

*Κ1: 1. Καλαβρής (Χαλκίδα), 2. Μαρουλής (Χανιά), 3. Σακόγλου (Κατερίνη)

*C1: 1. Λαγγάς (ΕΝΟΑ), 2. Παπαλέξης (Ιωάννινα)

*Κ2: 1. Καραπαζβαντής - Καλαβρής (Χαλκίδα), 2. Σκέντζος - Ζουλάκης (ΝΑΣ), 3. Δημοτάκης - Σκορδυλάκης (Χανιά)

*Κ4: 1. Σκορδυλάκης - Δημοτάκης - Μαρουλής - Κολτσάκης (Χανιά), 2. Βασιλειάδης - Σειρηνάκης - Σφέτσιος - Σουλουτζηδάκης (ΕΝΟΑ), 3. Καταραχιάς - Γεωργίου - Βατίστας - Παπασωτηρίου (Λίμνη Ευβοίας)

Κορασίδες

*Κ1: 1. Καλογήρου (Χαλκίδα), 2. Ντε Ροζάριο (Αργοστόλι), 3. Τσιριγώτη Π. (Χαλκίδα)

*Κ2: 1. Καλογήρου - Τσιριγώτη Π. (Χαλκίδα), 2. Αυγούλα - Βεναρδάτου (Χανιά), 3. Σιδέρη - Τσιριγώτη Μ. (Χαλκίδα)

*Κ4: 1. Τσιριγώτη Π. - Σκουρτανιώτη - Σιδέρη - Τσιριγώτη Μ. (Χαλκίδα), 2. Κιούρτση - Νάνου - Γουργουρίνη - Πάλμου (Χαλκίδα), 3. Αργυρίου Μ. - Αργυρίου Στ. - Ιωακείμ - Λέων (Χαλκίδα)

200μ.

Άνδρες

*Κ1: 1. Παπασάββας (ΕΝΟΑ), 2. Παπανδρέου (ΝΟΣ),3. Μαντζιώκας (ΝΟΒ)

*C1: 1. Λαυρεντιάδης (ΙΟΘ), 2. Σαντόβσκι (Καλαμαριά), 3. Αφεντουλίδης (ΝΟΒ)

*Κ2: 1. Νικολόπουλος - Λαδάς (ΝΑΣ), 2. Παπαδάς - Νικολάου (ΝΟΣ), 3. Παπασάββας - Σειρηνάκης (ΕΝΟΑ)

*C2: 1. Βερενίδης - Σπυριδωνίδης (ΙΟΘ), 2. Λαυρεντιάδης - Μασμανίδης (ΙΟΘ), 3. Αμπασίτζε - Αδαμίδης (ΙΟΘ)

*Κ4: 1. Νικολόπουλος - Μπίμπης - Κυριακούλης - Λαδάς (ΝΑΣ), 2. Παπαδάς - Νικολάου - Τριγκάλας - Παπανδρέου (ΝΟΣ), 3. Γεωργαράς - Περατικός - Αλεξίου - Γούλας (Χαλκίδα).

Γυναίκες

*Κ1: 1. Αλεξοπούλου (ΝΑΣ), 2. Σκουρτανιώτη (Χαλκίδα), 3. Μπαρδακλή (Χαλκίδα)

*Κ2: 1. Σκουρτανιώτη - Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 2. Νούτση - Ανδρούτσου (Ιωάννινα), 3. Βερενίδη - Παρασκευοπούλου (ΙΟΘ)

*Κ4: 1. Πιπιτσούλη - Παπακυριακού - Αλεξοπούλου - Πατρελάκη (ΝΑΣ), 2. Σκουρτανιώτη - Μπαρδακλή - Καπακλή- Μαντά (Χαλκίδα), 3. Καρασούλη - Κονδύλη - Παπασάββα - Τσακίρη (ΕΝΟΑ)

Έφηβοι

*Κ1: 1. Ζάχαρης (Χαλκίδα), 2. Παύλου (ΝΑΣ), 3. Μπεζανίδης (Γιαννιτσά)

*C1: 1. Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 2. Βερενίδης (ΙΟΘ), 3. Σαντόβσκι (Καλαμαριά)

*Κ2: 1. Ζάχαρης - Κασάπας (Χαλκίδα), 2. Παύλου - Τσάκωνας (ΝΑΣ), 3. Μπομπολάκης - Αρχοντάκης (Χανιά)

*C2: 1. Σαντόβσκι - Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 2. Αμπασίτζε - Αδαμίδης (ΙΟΘ)

*Κ4: 1. Καστρίσιος - Κυριάκης - Παύλου - Τσάκωνας (ΝΑΣ), 2. Μπομπολάκης - Παπαμιχελάκης - Αναγνωστόπουλος - Αρχοντάκης (Χανιά), 3. Γκιώνης - Χαμπίλος - Μανίκας Γ. - Μανίκας Β. (Ολυμπιακός)

Νεάνιδες

*Κ1: 1. Νούτση (Ιωάννινα), 2. Θεοχάρη (ΝΟΣ), 3. Μπυράκη Ασπ. (Χανιά)

*Κ2: 1. Μπυράκη Ειρ. - Μπυράκη Ασπ. (Χανιά), 2. Πιπιτσούλη - Παπακυριακού (ΝΑΣ), 3. Νούτση - Παπαλέξη (Ιωάννινα)

*Κ4: 1. Μπυράκη Ασπ. - Μπυράκη Ευ. - Σισκάκη - Κοκάκη (Χανιά), 2. Ιωαννίδη - Μπυράκη Ειρ. - Κοκάκη Αθ. - Κοκάκη Γ. (Χανιά), 3. Μπαλλή - Μελικίδου - Κυργερίδου - Αγελάρη (Γιαννιτσά)

1.000μ.

Άνδρες

*Κ1: 1. Παπασάββας (ΕΝΟΑ), 2. Νικολάου (ΝΟΣ), 3. Μαντζιώκας (ΝΟΒ)

*C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Αφεντουλίδης (ΝΟΒ), 3. Λαυρεντιάδης (ΙΟΘ)

*C2: 1. Βερενίδης - Σπυριδωνίδης (ΙΟΘ), 2. Λαυρεντιάδης - Μασμανίδης (ΙΟΘ), 3. Αμπασίτζε - Αδαμίδης (ΙΟΘ)

*Κ4: 1. Καζάζης- Τούτσης - Παπαδάς - Παπανδρέου (ΝΟΣ), 2. Παπασάββας - Σειρηνάκης - Πανδής - Γκούσαρης (ΕΝΟΑ), 3. Γκιώνης - Μαραζόπουλος - Μπουφίδης - Μανίκας (Ολυμπιακός)

Γυναίκες

*Κ1: 1. Αλεξοπούλου (ΝΑΣ), 2. Σκουρτανιώτη (Χαλκίδα), 3. Ανδρούτσου (Ιωάννινα)

*Κ2: 1. Σκουρτανιώτη - Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 2. Μπουζίκου - Παναγιωτίδη (Τζιτζιφιές / Καλλιθέα), 3. Βερενίδη - Παρασκευοπούλου (ΙΟΘ)

*Κ4: 1. Πιπιτσούλη - Παπακυριάκου - Αλεξοπούλου - Πατρελάκη (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή - Σκουρτανιώτη - Καπακλή - Γκιαούρη (Χαλκίδα), 3. Μαντά - Σουλτάνη - Στεφανίδη - Καραπαζβαντή (Χαλκίδα)

Έφηβοι

*Κ1: 1. Συρίγος (ΝΑΣ), 2. Κασάπας (Χαλκίδα), 3. Αναγνωστόπουλος (Χανιά)

*Κ2: 1. Συρίγος - Καστρίσιος (ΝΑΣ), 2. Αλεξίου - Κασάπας (Χαλκίδα), 3. Αναγνωστόπουλος - Μπομπολάκης (Χανιά)

*C1: 1. Βερενίδης (ΙΟΘ), 2. Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 3. Μήλλος (Ιωάννινα)

*C2: 1. Σαντόβσκι - Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 2. Μήλλος - Παπαλέξης (Ιωάννινα), 3. Αμπασίτζε- Αδαμίδης (ΙΟΘ)

*Κ4: 1. Καστρίσιος - Κυριάκης - Συρίγος - Τσάκωνας (ΝΑΣ), 2. Μπομπολάκης - Δημοτάκης - Σκορδυλάκης - Αναγνωστόπουλος (Χανιά), 3. Τσομπάνος - Μπεζανίδης - Χλωρός - Στράντζαλης (Γιαννιτσά)

Νεάνιδες

*Κ1: 1. Νούτση (Ιωάννινα), 2. Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 3. Μπάθα (ΝΟΚ)

*Κ2: 1. Μπυράκη Α. - Μπυράκη Ειρ., 2. Μπαλλή - Μελικίδου (Γιαννιτσά), 3. Κοκάκη - Σισκάκη (Χανιά)

Παίδες

*Κ1: 1. Καλαβρής (Χαλκίδα), 2. Μαρουλής (Χανιά), 3. Σάκογλου (Κατερίνη)

*C1: 1. Λάγγας (ΕΝΟΑ), 2. Πιτσάτζης (ΙΟΘ), 3. Παπαλέξης (Ιωάννινα)

*Κ2: 1. Καραπαζβαντής - Καλαβρής (Χαλκίδα), 2. Σκέντζος - Ζουλάκης (ΝΑΣ), 3. Σάκογλου - Κουτσούμπας (Κατερίνη)

*Κ4: 1. Σκορδυλάκης - Δημοτάκης - Μαρούλης - Κολτσάκης (Χανιά), 2. Παππάς - Σειρηνάκης - Σφέτσιος - Σουλουτζηδάκης (ΕΝΟΑ), 3. Γεωργίου - Γιαννακούλας - Πανούης - Παπαδόπουλος (ΝΟΒ)

Κορασίδες

*Κ1: 1. Καλογήρου (Χαλκίδα), 2. Ντε Ροζάριο (Αργοστόλι), 3. Βεναρδάτου (Χανιά)

*Κ2: 1. Καλογήρου - Τσιριγώτη (Χαλκίδα), 2. Σκουρτανιώτη - Σιδέρη (Χαλκίδα), 3. Γέρου - Αυγούλα (Χανιά)

Face Control

Το bullying στον Φετφατζίδη

Ο Γιάννης Φετφατζίδης είναι ο Πάσπαλι του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού. Μία φάση που τον στιγμάτισε και η αναζήτηση της εξιλέωσής. Το γκολ με τη Λαμία ήταν το πρώτο βήμα, αναζητά το επόμενο.