ΑΕΚ - Stoiximan.gr ΠΑΟΚ 30-28

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ εμφανίστηκαν ανέτοιμοι για το πρώτο ματς της σεζόν, ωστόσο η "Ένωση" ήταν εκείνη που πήρε τελικά τη νίκη με 30-28 στο κλειστό του Βύρωνα, ξεκινώντας με το... δεξί τις υποχρεώσεις της στην Handball Premier.

Σε ένα ματς με πολλά λάθη, η ΑΕΚ επικράτησε του ΠΑΟΚ με 30-28 στο κλειστό του Βύρωνα, παίρνοντας το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς στην πρεμιέρα της Handball Premier.

Οι δύο ομάδες, φανερά ανέτοιμες για ένα τέτοιο παιχνίδι, ξεκίνησαν νευρικά το ματς, με τους Αλβανό και Μπακαούκα να είναι εκείνοι με το καθαρότερο μυαλό στα πρώτα λεπτά. ΠΑΟΚ και ΑΕΚ πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ μέχρι που η "Ένωση" κατάφερε να δημιουργήσει διαφορά δύο τερμάτων, με την οποία έφυγε για τα αποδυτήρια στο ημίχρονο.

Το πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου ήταν ονειρικό για την ΑΕΚ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανεβάσουν τη διαφορά μέχρι και τα 7 γκολ (18-11) την ίδια ώρα που ο ΠΑΟΚ προσπαθούσε συνεχώς να μειώσει το σκορ, αλλά δεν τα κατάφερνε με αποτέλεσμα οι "κιτρινόμαυροι" να φύγουν με τη νίκη.