Η Κηφισιά 1-0 τον Φοίνικα

Νίκη στο τάι μπρέικ για την Κηφισιά στο πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών της Volley League με αντίπαλο τον Φοίνικα.

Η Κηφισιά διατήρησε το αβαντάζ έδρας έναντι του Φοίνικα νικώντας 3-2 σετ στο πρώτο μεταξύ τους ματς για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος. Οι Συριανοί ισοφάρισαν δύο φορές, αλλά το 15-12 στο τάι μπρέικ χάρισε το 1-0 στην ομάδα του Κώστα Αρσενιάδη.

Η επιστροφή του Ζόραν Γιοβάνοβιτς στη δράση έδωσε άλλη διάσταση στην επίθεση της Κηφισιάς, αφού ο Σέρβος διαγώνιος έδωσε 26 πόντους από 24/46 επιθέσεις. Παρόλα αυτά ο Φοίνικας πήρε περισσότερα πράγματα από διάφορους παίκτες και στο τέλος ήταν οι μικρές λεπτομέρειες που έκαναν τη διαφορά. Όπως η καλύτερη υποδοχή και τα περισσότερα μπλοκ των γηπεδούχων.

Τα σετ: 25-22, 20-25, 25-19, 23-25, 15-12

Photo Credits: Actionimages.gr