Βουλιαγμένη - Ματαρό 5-6

Η Βουλιαγμένη δεν τα κατάφερε κόντρα στη Ματαρό και τη διαιτησία και ηττήθηκε 6-5 στον μεγάλο τελικό του LEN Trophy.

Στα δύο πρώτα οκτάλεπτα αν κάτι ξεχώρισε αυτό ήταν οι αποβολές της Βουλιαγμένης. Από δύο είχαν χρεωθεί οι Κοτσια και Διαμαντοπούλου, ενώ από μία οι Τσουκαλά, Χυδηριώτη και Ρουμπέση. Από την άλλη μόνο μία φορά σε δύο οκτάλεπτα(!) έχει παίξει με παίκτρια παραπάνω η Βουλιαγμένη. Εύλογο, λοιπόν, ήταν το 4-3 υπέρ της διογμε το οποίο έκλεισε η δεύτερη περίοδος.

Στο τρίτο οκτάλεπτο οι αποβολές έφτασαν αισίως 12-6(!), αλλά την Βουλιαγμένη να βγάζει ψυχή και καρδιά και με δύο γκολ της Τσουκαλά να παραμένει ζωντανή στη διεκδίκηση της νίκης (5-5).

Στο τέταρτο οκτάλεπτο είχαμε μεγάλη μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες, αλλά οι Ισπανίδες ήταν εκείνες που πανηγύρισαν στο τέλος. Η Καμπράι και πάλι ήταν εκείνη που σκόραρε περίπου τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα και διαμόρφωσε το τελικό 6-5 υπέρ της Ματαρό.

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 3-4, 5-5, 5-6

Βουλιαγμένη: Τσουκαλά 2, Χυδηριώτη, Ξενάκη, Κοντογιάννη

Ματαρό: Μπενέκου 1, Γκαμπράι 2, Γκίμπσον 1, Λ. Λόπεθ 2