ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ: Αποβλήθηκε όλος ο πάγκος και έπαιξαν 3 εναντίον 5!

Ένα πραγματικά ασυνήθιστο γεγονός έλαβε χώρα στο ματς Αλαμπάμα-Μινεσότα, όταν σχεδόν όλοι οι παίκτες της πρώτης αποβλήθηκαν και έμειναν να παίζουν... τρεις ενάντια σε πέντε (VIDEO)!

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα μπάσκετ μεταξύ της Αλαμπάμα και της Μινεσότα στις ΗΠΑ, ξέσπασε άγριος καυγάς με σχεδόν όλους τους παίκτες να συμμετέχουν. Η απόφαση των διαιτητών ήταν να αποβάλει σχεδόν όλη την ομάδα της Αλαμπάμα και να μένουν στο ματς μόλις πέντε παίκτες.

Όμως τα πράγματα χειροτέρεψαν στη συνέχεια. Οι πέντε της Αλαμπάμα, άρχισαν να συμπληρώνουν φάουλ και έτσι στην τελευταία περίοδο έμειναν μόνο με τρεις παίκτες στο παρκέ, αφού αποβλήθηκαν δύο ακόμα!

Οι εικόνες με τους τρεις "μαχητές" να παλεύουν ενάντια σε πεντάδα είναι σπάνιες. Όπως είναι λογικό... ηττήθηκαν, αλλά δεν παρέδωσαν έτσι τα όπλα. Πέτυχαν μερικούς πόντους οι τρεις τους και η ήττα ήρθε με 89-84. Τίμιοι.