Double-double ο Giannis, ασταμάτητοι οι Μπακς

Την τέταρτη σερί νίκη τους πανηγύρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς που επικράτησαν με 104-93 των Νιου Γιορκ Νικς και κυνηγούν την 8άδα. Ηγέτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο που πέτυχε double-double (VIDEO).

Milwaukee Bucks' Giannis Antetokounmpo reacts during the first half of an NBA basketball game against the New York Knicks, Wednesday, March 8, 2017, in Milwaukee. (AP Photo/Aaron Gash) AP

Ακόμη μια συγκλονιστική εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος δείχνει αποφασισμένος να πάρει από το χέρι τους Μπακς και να τους οδηγήσει στα πλέι οφ. Η ομάδα του Μιλγουόκι επικράτησε με 104-93 των Νιου Γιορκ Νικς, πέτυχε την 4η σερί της νίκη στη regular season, με τον Greek Freak να σημειώνει double-double.

Tελείωσε το παιχνίδι με 32 πόντους, 11/21 σουτ, 10/13 βολές, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κλεψίματα, 2 κοψίματα και μόνο ένα λάθος στα 41 λεπτά που αγωνίστηκε. Να σημειωθεί ότι ο σκορ στο 30' το σκορ ήταν 69-57 υπέρ των Νικς, όμως ο Αντετοκούνμπο πέτυχε 22 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και οι Μπακς γύρισαν το ματς.