Η Κύμη είχε...Τζόρνταν!

Η 2η νίκη της Κύμης στο πρωτάθλημα της Stoiximan Basket League είχε φαρδιά-πλατιά την υπογραφή του Τζόρνταν Μόργκαν. Με ηγέτη τον Αμερικανό η ομάδα της Εύβοιας νίκησε με 78-67 τα Τρίκαλα.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Το μικρό του Μόργκαν είναι Τζόρνταν. Οκ, ούτε στο νυχάκι δεν ακουμπά το μεγάλο Μάικλ ο ξένος της Κύμης, κόντρα στα Τρίκαλα πάντως έκανε καλή δουλειά.

Για την ακρίβεια, εξαιρετική! Σε ούτε 30 αγωνιστικά λεπτά ο Αμερικανός είχε 24 πόντους με 8/13 σουτ τους οποίους συνόδευσε με 14 ριμπάουντ και 7 κερδισμένα φάουλ. Τι άλλο να έκανε ο άνθρωπος δηλαδή;

Η Κύμη, πέρα από το πρώτο δεκάλεπτο, δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα. Ετρεξε ένα επί μέρους με 24-10 στη δεύτερη και έβαλε το τρένο της νίκης στις σωστές ράγες.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 40-31, 58-46, 78-67

Κύμη: Τουτζιαράκης 6, Σχίζας 2, Αντεγκμπόγιε 14 (2), Σιγκούνας, Τσούπκοβιτς 8 (1), Κοστόφ 6 (1), Σταμάτης 9, Πάλμπλαντ, Μόργκαν 24, Ελ Αμίν 9 (2)

Τρίκαλα: Μανωλόπουλος 3 (1), Κάφεϊ 11 (2), Λίποβι 7 (1), Μπιρούτα 3 (1), Τσαγκαράκης 7 (2), Άτιτς 2, Μπάρλοου 19 (1), Καλλές 5, Χότον 10, Βαρυτιμιάδης