O "εξωγήινος" Αϊζάια Τόμας οδηγεί τους Σέλτικς

Με τον Αϊζάια Τόμας να σκοράρει 53 πόντους σε μια μυθική εμφάνιση, οι Μπόστον Σέλτικς επικράτησαν 129-119 των Ουάσινγκτον Γουίζαρντς στην παράταση και έκαναν το 2-0 στη ημιτελική σειρά της Ανατολής.

Ιστορία έγραψε ο Αϊζάια Τόμας στη σπουδαία νίκη των Μπόστον Σέλτικς κόντρα στους Ουάσινγκτον Γουίζαρντς με 129-119 στην παράταση (114-114 κ.δ.).

Ο σταρ της ομάδας του Στίβενς σημείωσε 53 πόντους με 18/33 σουτ και 12/13 βολές, έχοντας ακόμη 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 45 λεπτά συμμετοχής, και έγινε ο μόλις ο 5ος παίκτης στην ιστορία του ΝΒΑ που σημειώνει +50 πόντους σε αγώνα των playoffs!

Άξιος συμπαραστάτης του θαυματουργού "κοντού" των "Κελτών" ήταν ο Κρόφορντ με 15 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ από την άλλη πλευρά για τους Γουίζαρντς ο Τζον Γουόλ είχε 40 πόντους και 13 ασίστ.