Ο Ντρέιμοντ Γκριν ανακάλυψε ακόμα έναν τρόπο... άμυνας για να διακόψει αντίπαλο αιφνιδιασμό

Με ένα ιδιαίτερο και σκληρό τρόπο, ο Ντρέιμοντ Γκριν προσπάθησε να σταματήσει τον Μοράντ στον αιφνιδιασμό στην ανατροπή και τη νίκη των Γκρίζλις επί των Γουόριορς στην παράταση.

Ο Ντρέιμοντ Γκριν στους τελικούς της Δυτικής Περιφέρειας απέναντι στους Μπλέιζερς AP

Οι Γκρίζλις πήραν τεράστια νίκη (104-101) με ανατροπή στην έδρα των Γουόριορς επιστρέφοντας στο ματς από το -19 και κατακτώντας το στην παράταση. Ο Τζα Μοράντ ήταν ασταμάτητος για τους νικητές και οι Γουόριορς έπεσαν θύμα της εξαιρετικής βραδιάς του στην επίθεση.

Μάλιστα ο Ντρέιμοντ Γκριν προσπάθησε με κάθε τρόπο να κόψει τον παίκτη των Γκρίζλις ξεπερνώντας μάλιστα σε μία φάση το όριο.

Όπως θα δείτε και στο στιγμιότυπο, ο Γκριν επιχείρησε να σταματήσει τον Μοράντ που έφυγε στον αιφνιδιασμό, άνοιξε διάπλατα τα χέρια του σε προσπάθειά του να τον σταματήσει, με αποτέλεσμα οι δύο παίκτες να καταλήγουν... αγκαλιασμένοι.