O Wiggins έσωσε τους Timberwolves από την "αυτοκτονία"

Οι Timberwolves πήγαν με προβάδισμα οκτώ πόντων στην 4η περίοδο, όμως είχαν... αυτοκτονικές τάσεις με αποτέλεσμα να τους σώσει ο Andrew Wiggins με buzzer beater στο τέλος. Συνεχίζεται το σερί των Spurs που "καθάρισαν" τους Raptors (VIDEO).

Έξι παιχνίδια τα ξημερώματα της Τετάρτης (25/1) για το NBA. Οι Spurs έχοντας σε μεγάλη μέρα τον LaMarcus Aldridge (21π, 7ρ, 2ασ) κέρδισαν με 108-106 τους Raptors και πήραν την 5η σερί τους νίκη. Ο Kyle Lowry έκανε ότι μπορούσε για να ανατρέψει την κατάσταση, δίχως όμως αποτέλεσμα.

Από εκεί και πέρα το παιχνίδι της ημέρας έγινε ανάμεσα σε Timberwolves και Suns. Η ομάδα της Minnesota όλα έδειχναν πως θα έπαιρνε εύκολη νίκη, όμως οι Suns πέτυχαν 32 πόντους στην 4η περίοδο και έφεραν τα πάνω-κάτω. Τελικά, ένα σουτ στο τελευταίο δευτερόλεπτο από τον Wiggins απέτρεψε την ήττα.