SOS: ο Giannis έχει ανάγκη από βοήθεια

Για ακόμη ένα ματς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος για τους Μιλγουόκι Μπακς, πέτυχε 30 πόντους, αλλά η ομάδα του ηττήθηκε με 118-93 από τους Τορόντο Ράπτορς που έκαναν το 3-2 (VIDEO).

Toronto Raptors' DeMarre Carroll drives past Milwaukee Bucks' Giannis Antetokounmpo during the first half of Game 4 of an NBA first-round playoff series basketball game Saturday, April 22, 2017, in Milwaukee. (AP Photo/Morry Gash) AP

Οι Μιλγουόκι Μπακς αν και το πάλεψαν μέχρι ενός σημείου, τελικά ηττήθηκαν με 118-93 από τους Τορόντο Ράπτορς που πήραν προβάδισμα στη σειρά με 3-2. Τα "ελάφια" ήταν πολύ άστοχα, ενώ η διαφορά στο τελευταίο λεπτό έφτασε ακόμη και στους 28 πόντους.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν συγκινητικός για ακόμη ένα παιχνίδι αλλά πάλευε μόνος του. Ο Ελληνας φόργουορντ πέτυχε 30 πόντους με 12/19 σουτ και 6/9 βολές (έβαλε μάλιστα οκτώ συνεχόμενα σουτ στο πρώτο ημίχρονο), μάζεψε 9 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ, έκοψε 3 σουτ και έκλεψε 3 φορές τη μπάλα στα 40'47'' που αγωνίστηκε, εντούτοις δεν είχε πολλή βοήθεια.

Ο Μάλκομ Μπρόγκντον (19 πόντοι, 5/7 τρίποντα) ήταν η μόνη σταθερή εναλλακτική λύση στην επίθεση, από τη στιγμή που ο Κρις Μίντλετον (8 πόντοι, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα αλλά μόνο 3/8 σουτ) μπλέχτηκε στα δίχτυα της πολύ καλής καναδικής άμυνας. Από την άλλη πλευρά ο Νόρμαν Πάουελ είχε 25 πόντους και ακολούθησε ο Ιμπάκα με 19.