Το double-double του Αντετοκούνμπο δεν έφτανε κόντρα στον τρομερό Λεμπρόν

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τα έκανε όλα στο παρκέ, σημείωσε ένα ακόμη double-double όμως οι Κλίβελαντ Καβαλίερς πήραν... εκδίκηση για την προ ημερών ήττα τους και στην παράταση "λύγισαν" τους Μιλγουόκι Μπακς με 114-108. Φοβερή εμφάνιση από τον Λεμπρόν Τζέιμς. Δείτε VIDEO.

Για ακόμη ένα ματς οι Μιλγουόκι Μπακς ανάγκασαν τους πρωταθλητές Καβαλίερς να παίξουν στα "κόκκινα" και να ζοριστούν πολύ για να φτάσουν τελικά στη νίκη μετά από παράταση με 114-108.

Το Κλίβελαντ πήρε με αυτό τον τρόπο τη ρεβάνς από την προ ημερών ήττα του από τα "ελάφια" με 118-101, ωστόσο είδε τους... εφιάλτες να ξυπνούν όταν οι Μπακς επέστρεψαν από το -18.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έδωσε συνέχεια στις καλές εμφανίσεις, με ένα ακόμη double-double. Τελείωσε τον αγώνα με 25 πόντους με 5/13 σουτ, 13/15 βολές, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 κοψίματα σε 44 λεπτά συμμετοχής, με μοναδικό ψεγάδι στην εμφάνισή του να είναι η πρώτη φετινή του αποβολή με 6 φάουλ (στην παράταση).

Απέναντί του όμως είχε έναν... βασιλιά που ήταν δαιμονισμένος. Ο Λεμπρόν με 34 πόντους (12/25 σουτ, 5/9 εκ των οποίων τρίποντα), 12 ριμπάουντ και 7 ασίστ ήταν κορυφαίος για τους νικητές, ενώ ο Κάιρι Ίρβινγκ πρόσθεσε άλλους 28 πόντους.