Κηφισιά - Άρης 103-108παρ.

Τελ. ανανέωση : 23/04/16 19:53

Ο τρόπος που προκρίθηκε ο Άρης στα ημιτελικά του πρωταθλήματος, κάνοντας το 2-0 απέναντι στην Κηφισιά, θα γραφεί στην ιστορία. Οι "κίτρινοι" ευνοήθηκαν από την ανεπανάληπτη γκάφα του Μάρσαλ στο φινάλε της πρώτης παράτασης, ο οποίος ισοφάρισε 95-95 με αυτοκαλάθι στο μηδέν και επικράτησαν 108-103 στο Ζηρίνειο έχοντας επιστρέψει από το -17!

Άρης - Κηφισιά 78-60

Τελ. ανανέωση : 16/04/16 18:53

Το πρώτο βήμα πρόκρισης στα ημιτελικά της Basket League έκανε ο Άρης που επικράτησε με 78-60 της Κηφισιάς στο "Nick Galis Hall". Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους "κίτρινους" ήταν ο Ντόμινικ Γουότερς που έκανε απίστευτα πράγματα στην τέταρτη περίοδο.

Κηφισιά - Παναθηναϊκός 75-84

Τελ. ανανέωση : 09/04/16 18:01

Ο Παναθηναϊκός τα βρήκε σκούρα στην Κηφισιά, αλλά όταν σοβαρεύτηκε έφτασε στο άνετο διπλό (84-75) και πλέον περιμένει το... θαύμα από το Ρέθυμνο για να δει αν θα τερματίσει στην πρώτη θέση της κανονικής περιόδου.

Κολοσσός - Κηφισιά 87-90

Τελ. ανανέωση : 02/04/16 18:03

Η Κηφισιά σφράγισε την παρουσία της στην πρώτη 6άδα της κανονικής περιόδου χάρη στο 90-87 επί του ανταγωνιστή Κολοσσού στο "Βενετόκλειο".

Κηφισιά - Ρέθυμνο 100-88

Τελ. ανανέωση : 26/03/16 17:53

Η Κηφισιά επέστρεψε στις νίκες μετά από 40 ημέρες και χάρη στο 100-88 επί του Ρεθύμνου στο Ζηρίνειο πλασαρίστηκε ξανά στην 5η θέση της κατάταξης.

Ολυμπιακός - Κηφισιά 97-59

Τελ. ανανέωση : 21/03/16 19:12

Ο Ολυμπιακός δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Κηφισιά την οποία και συνέτριψε με 97-59 στο ΣΕΦ. Ούτε πόντοι οι φιλοξενούμενοι στο τρίτο δεκάλεπτο.

Απόλλων Πάτρας - Κηφισιά 73-66

Τελ. ανανέωση : 27/02/16 18:02

Ο Απόλλων Πάτρας επιβλήθηκε, έστω και δύσκολα, με 73-66 της Κηφισιάς κι έκανε αποφασιστικό βήμα για την είσοδο στα πλέι οφ. Εξαιρετικό παιχνίδι από τον Τόνι Μέιερ (17 π, 5 ρ).

Κηφισιά - Καβάλα 83-79

Τελ. ανανέωση : 17/02/16 17:44

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι στο "Ζηρίνειο", η Κηφισιά, αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, πήρε τη νίκη κόντρα στην Καβάλα με 83-79 και εδραιώθηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Κηφισιά - Τρίκαλα 115-79

Τελ. ανανέωση : 06/02/16 17:55

Σε επιθετικό μονόλογο μετέτρεψε το ματς με τα Τρίκαλα η Κηφισιά, η οποία νίκησε με το εντυπωσιακό 115-79 και επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών.

Λαύριο - Κηφισιά 74-70

Τελ. ανανέωση : 30/01/16 18:30

Το Λαύριο πήρε... ρεβάνς από την Κηφισιά, την οποία νίκησε με 74-70, αποδεικνύοντας πως το τελευταίο διάστημα βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση.

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου έμεινε ικανοποιημένος από το χαρακτήρα που έδειξαν οι παίκτες της Κηφισιάς απέναντι στον ΠΑΟΚ. Στην αμυντική συμπεριφορά των παικτών του στάθηκε ο Σούλης Μαρκόπουλος

Η πλευρά του ΠΑΟΚ κατέθεσε ένσταση μετά το τέλος του αγώνα με την Κηφισιά, γιατί ενώ ο Τσόχλας είχε ήδη πάρει την μπάλα για να εκτελέσει την πρώτη βολή στα 7'', ακούστηκε η κόρνα της Γραμματείας. Διαβάστε αναλυτικά.

Κηφισιά - ΠΑΟΚ 97-92

Τελ. ανανέωση : 23/01/16 18:11

Σε ένα συναρπαστικό ματς στο "Ζηρίνειο" η Κηφισιά κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ με 97-92. Τρομερή εμφάνιση από τον Κασελάκη για τους γηπεδούχους με 25 πόντους. Αποβλήθηκε στο φινάλε ο τεχνικός του Δικεφάλου, Σούλης Μαρκόπουλος για διαμαρτυρία.

Ο προπονητής της Κηφισιάς, Ηλίας Παπαθεοδώρου, φιλοξενήθηκε στην εκπομπή "Το 10 το Κακό" με τον Παντελή Διαμαντόπουλο και τον Γιάννη Φιλέρη. Αναλυτικά οι δηλωσεις του.

Αρκαδικός - Κηφισιά 64-78

Τελ. ανανέωση : 16/01/16 18:17

Η Κηφισιά δεν αντιμετώπισε πρόβλημα στην Τρίπολη και έφτασε σε μία εύκολη εκτός έδρας νίκη επί του Αρκαδικού με 78-64.

Παναθηναϊκός - Κηφισιά 73-67

Τελ. ανανέωση : 11/01/16 17:52

Το ξέσπασμα του Παναθηναϊκού μεταξύ στην τρίτη περίοδο αρκούσε για να νικήσει 73-67 την Κηφισιά στο ΟΑΚΑ. Χλωμοί οι "πράσινοι" στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, ξεχώρισαν ο Φελντέιν για τα σουτ και ο Χαραλαμπόπουλος.

Ο προπονητής της Κηφισιάς, Ηλίας Παπαθεοδώρου, φιλοξενήθηκε στον Sport24 Radio 103,3 και την εκπομπή «Πάμε αποδυτήρια», με τους Άκη Δημακό και Γιάννη Λαμπίρη. Αναλυτικά οι δηλώσεις του.

Κηφισιά-Κολοσσός 77-69

Τελ. ανανέωση : 02/01/16 18:08

Tη δεύτερη εντός έδρας νίκη της πέτυχε το Σάββατο η Κηφισιά που επικράτησε με 77-69 του Κολοσσού στο Ζηρίνειο.

Ρέθυμνο - Κηφισιά 74-61

Τελ. ανανέωση : 24/12/15 16:53

Εύκολο απόγευμα για το Ρέθυμνο που με ένα μικρό ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο επικράτησε με 74-61 της Κηφισιάς και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα.

Κηφισιά - Ολυμπιακός 73-75

Τελ. ανανέωση : 21/12/15 19:06

Μετά από παιχνίδι-θρίλερ ο Ολυμπιακός επικράτησε πολύ δύσκολα της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο με 75-73 συνεχίζοντας με νίκες στην Basket League. Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν από το -12 αλλά δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή τους.

Στην Κηφισιά ο Ελ Αμίν

Τελ. ανανέωση : 17/12/15 14:32

Παίκτης της Κηφισιάς είναι πλέον και επίσημα ο Μουχάμαντ Ελ Αμίν, που εντυπωσίασε με τις εμφανίσεις του στον Απόλλωνα Πάτρας.

Αρης - Κηφισιά 81-68

Τελ. ανανέωση : 05/12/15 17:52

Με τέσσερις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και πρώτο σκόρερ τον Ουάιτ με 19, ο Αρης νίκησε την αξιόμαχη Κηφισιά 81-68 στο "Nick Galis Hall" για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πάλεψε για τους φιλοξενούμενους ο Λόουερι.