Σε μια άλλη Φιλαδέλφεια έκανε πάρτι το... τριφύλλι

Οι Σέλτικς επικράτησαν των σκληρών Σίξερς στη Φιλαδέλφεια με 101-98, διαμορφώνοντας το 3-0 στη μεταξύ τους σειρά. Το ματς κρίθηκε στην παράταση, εκεί που το έστειλε ένας παίκτης που στο παιχνίδι δεν έκανε σχεδόν τίποτα.

Στη Φιλαδέλφεια “κουμάντο” έκαναν οι Σέλτικς, επικρατώντας των 76ers με 101-98 στην παράταση.

Η ομάδα της Βοστώνης κρατούσε τη νίκη, ωστόσο ο Μπελινέλι στην εκπνοή του αγώνα ισοφάρισε σε 89-89 με fedaway από τη γωνία!

Από εκεί και έπειτα οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν το ψυχολογικό αβαντάζ, αλλά οι Σέλτικς αποδείχθηκαν ακλόνητοι και έκαναν τη “δουλειά”, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τους Τέιτουμ με 24 πόντους, Ροζίερ και Μπράουν με 18 και 16 αντίστοιχα.

Όσον αφορά τον Μπελινέλι που έδωσε το... φιλί της ζωής στην ομάδα του, γενικά ήταν κακός με μόλις 12 πόντους σε 36 λεπτά.