Πάλη: Ξανά πρωταθλητής ο ΠΟΠ

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Παλαιστικός Ομιλος Πρωταθλητών(ΠΟΠ), κατέκτησε τον τίτλο, στο Πανελλήνιο ελληνορωμαϊκής πάλης ανδρών, που ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής, στο κλειστό της Νέας Σμύρνης. Ο σύλλογος κατάφερε να συγκεντρώσει 32 βαθμούς και να πάρει τη πρώτη θέση. Eξι βαθμούς πιο πίσω βρέθηκε ο Ηρακλής Περιστερίου, ο οποίος ισοβάθμησε με τον ΕΓΣ.
Εκτός από τον φετινό πρωταθλητή, μεγάλο ενδιαφερον παρουσιάσε και ο Κώστας Θάνος, ο οποίος ήταν το κεντρικό πρόσωπο στη διοργάνωση. Ο αθλητής πήρε τη πρώτη θέση από τον Γιώργο Κουτσιούμπα, στην κατηγορία των 96 κιλών, με επτά νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Στον μεταξύ τους αγώνα, ο Θάνος επικράτησε του περσινού πρωταθλητή με 3-0 στα σημεία. Ο παλαιστής έπειτα από αυτή του την επιτυχία θέτει υποψηφιότητα για μια θέση στην Εθνική ομάδα, εν όψει του 2004.