13η αγ.: Το γκολ του Μόρα δεν ήταν αρκετό (VIDEO)

Ούτε ο Λούκα Τόνι ούτε ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος. Ο Βαγγέλης Μόρας επιχείρησε να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά για τη Βερόνα, ωστόσο το τέρμα που σημείωσε δεν ήταν αρκετό, μιας και η Σασουόλο έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 2-1 στο "Τσιτά ντελ Τρικολόρε" για την 13η αγωνιστική της Serie A.

Ο Αντρέα Μαντορλίνι έχρισε βασικούς και τους τρεις Έλληνες της Βερόνα, με τον διεθνή στόπερ να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα μόλις στο 7ο λεπτό, όταν έπιασε κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι σε κόρνερ από αριστερά. Αυτό ήταν το πρώτο τέρμα του στο πρωτάθλημα από τον Φεβρουάριο του 2013 (στη Serie B κόντρα στη Βαρέζε) και πρώτο από τον Αύγουστο, όταν είχε σκοράρει στο Coppa Italia απέναντι στην Κρεμονέζε.

Η φόρμα των γηπεδούχων, όμως, έκανε την εμφάνισή της στον αγωνιστικό χώρο στο 2ο ημίχρονο. Ο Νίκολα Σανσόνε ισοφάρισε στο 50ό λεπτό και στο 77' είχε γίνει ήδη η ανατροπή χάρη στον Σαφίρ Ταϊντέρ. Το 2-1 παρέμεινε μέχρι τέλους (με τους Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο και Παναγιώτη Ταχτσίδη να αγωνίζονται και αυτοί για όλο το 90λεπτο) και η Βερόνα γνώρισε για 2η σερί αγωνιστική την ήττα.

Σασουόλο (4-3-3): Κονσίλι, Βερσάλικο, Καναβάρο, Ατσέρμπι, Πελούζο, Ταϊντέρ, Μανιανέλι, Μισιρόλι, Μπεράρντι (86' Μπρίγκι), Φλόκαρι (69' Παβολέτι), Σανσόνε (71' Φλόρο Φλόρες)

Βερόνα (4-3-3): Ράφαελ, Γκονσάλες, Μάρκες, Μόρας, Αγκοστίνι, Ιονίτσα (68' Καμπανιάρο), Ταχτσίδης, Χάλφρεντσον (82' Νενέ), Λόπες (65' Γκόμες), Τόνι, Χριστοδουλόπουλος