Ακόμα βάζουν γκολ στο Σουόνσι-Κρίσταλ Πάλας!

Απίστευτα πράγματα στο "Liberty", με το Σουόνσι-Κρίσταλ Πάλας να έχει 3 ανατροπές και τον Γιορέντε να δίνει τη νίκη με 5-4 (!) στους γηπεδούχους με 2 γκολ στις καθυστερήσεις (VIDEOS)!

Το ματς της Σουόνσι με την Κρίσταλ Πάλας στην Ουαλία για την 13η αγωνιστική της Premier League θέτει από τώρα υποψηφιότητα ως το κορυφαίο στη φετινή Premier League καθώς σημειώθηκαν σε αυτό εννέα τέρματα, έγιναν συνολικά τρεις ανατροπές και το φινάλε βρήκε τους "κύκνους" να νικούν με το εξωπραγματικό 5-4!

Η Πάλας άνοιξε το σκορ με τον Ζαχά στο 19', η Σουόνσι "απάντησε" εμφατικά με τρία γκολ (36' Σίγκουρντσον, 66' και 68' Φερ), οι "αετοί"¨έκαναν το 4-3 σκοράροντας τρία γκολ μέσα σε διάστημα 10 λεπτών (75' Τόμκινς, 82' πέν. Κορκ, 84' Μπεντεκέ) ενώ ο Φερνάντο Γιορέντε που μπήκε αλλαγή στο 66' έγινε "Man of the Match" σκοράροντας δις στις καθυστερήσεις: 91' και 93'!

Από τα υπόλοιπα ματς που έγιναν το απόγευμα του Σαββάτου ξεχώρισε η νίκη της Λίβερπουλ επί της Σάντερλαντ με 2-0 με τα γκολ των Ορίγκι και Μίλνερ (πέναλτι) στο δεύτερο μέρος (που επισκιάστηκε όμως από τον τραυματισμό του Κοουτίνιο που μάλλον θα είναι πολύ σοβαρός) καθώς και το 2-2 της Λέστερ με την Μίντλεσμπρο, με τους πρωταθλητές να σκοράρουν δύο φορές από το σημείο του πέναλτι και να παίρνουν τον βαθμό στο 94'.

ΣΟΥΟΝΣΙ - ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ 5-4

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ - ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ 2-0

ΛΕΣΤΕΡ - ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ 2-2