Μαύρια Χαλ(ια) και υποβιβασμός για Μάρκο Σίλβα!

Η Χαλ του Μάρκο Σίλβα ήθελε νίκη κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας για να παραμείνει στην Πρέμιερ Λιγκ, όμως δέχτηκε τέσσερα γκολ (ένα ο Μιλιβόγεβιτς) και πήρε το δρόμο για την Championship (VIDEO).

© EMPICS SPORT

Μόλις στο τρίτο λεπτό του "τελικού" για την Χαλ του Μάρκο Σίλβα έγινε η... ζημιά. Ο Αντρέα Ρανόκια πήγε να διώξει τη μπάλα, αυτή πέρασε κάτω από τα πόδια του και φυσικά ο Ζαχά δεν αρνήθηκε το δώρο.Με υπέροχο πλασέ έδωσε προβάδισμα στην Κρίσταλ Πάλας του Λούκα Μιλιβόγεβιτς.

© GETTY IMAGES

Λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο, στο 34ο λεπτό, ο Μπεντέκε έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους ενώ η οριστική κατάρρευση που έφερε και τον υποβιβασμό στην Championship για τις "τίγρεις" του Μάρκο Σίλβα ήρθε στο τελευταίο πεντάλεπτο.

Ο άλλοτε παίκτης του Πορτογάλου στον Ολυμπιακό, Λούκα Μιλιβόγεβιτς, ευστόχησε από την άσπρη βούλα κάνοντας το 3-0 για τους "αετούς" του Αλαρντάις στο 85' ενώ στο 90' ο Φαν Άανχολτ κάρφωσε το τελευταίο καρφί στο φέρετρο της Χαλ γράφοντας το τελικό 4-0 στο 90.

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ - ΧΑΛ 4-0