Απάντησε με γκολάρα στους επικριτές του ο Κ.Ρονάλντο!

Το ξεκίνημα της σεζόν δεν ήταν καθόλου καλό για τον Κριστιάνο Ρονάλντο όσον αφορά στο σκοράρισμα όμως κόντρα στην Αλαβές έβαλε τους πολέμιούς του στη... θέση τους (video)!

O Ντεΐβερσον άνοιξε το σκορ για την Αλαβές κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης μόλις στο 7ο λεπτό όμως ο Κριστιάνο Ρονάλντο όχι μόνο κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα αλλά έστειλε τους "μερένγκες" προηγούμενους στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με δύο δικά του γκολ.

Στο 17' έκανε το 1-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ενώ στο 33' έγραψε το 2-1 με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής που κατέληξε στην αριστερή γωνία του γκολκίπερ Πατσέκο, φτάνοντας τα 351 γκολ σε 466 ματς πρωταθλήματος σε όλη την καριέρα του!

Πώς το είπε ο Πορτογάλος σε συνέντευξη που έδωσε μεσοβδόμαδα; "Χρειάζομαι τους επικριτές μου για να μου δίνουν κίνητρο...". Και η αλήθεια είναι πως τη φετινή σεζόν έχει δεχτεί απίστευτη κριτική για το γεγονός πως δεν βρίσκει δίχτυα τόσο συχνά.