Απότομη "προσγείωση" για Κολομβία (VIDEO)

Η Κολομβία προηγήθηκε με 2-0, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, αν και έπαιζε με παίκτη παραπάνω για 25 λεπτά. Δείτε εκτεταμένα στιγμιότυπα.

Η πρώτη αντίπαλος της Ελλάδας στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας, η Κολομβία, ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Σενεγάλη, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη τα ξημερώματα της Κυριακής στο Μπουένος Άιρες.

Το σκορ άνοιξε στο 11' ο Τεόφιλο Γκουτιέρες, ενώ το 2-0 έκανε ο Κάρλος Μπάκα στο 45'. Σστο 47'ο Μουσά Κονατέ μείωσε σε 2-1, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σεΐκ Ν' Ντοΐ στο 52'.

Οι Σενεγαλέζοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σεκ στο 67ο λεπτό.