Άρσεναλ-Ολυμπιακός: Οι 34 πιο απολαυστικές φωτογραφίες του θριάμβου

Τα κορυφαία κλικ από τη νίκη του Ολυμπιακού μέσα στο Λονδίνο επί της Άρσεναλ.

Ο Ματιέ Βαλμπουενά του Ολυμπιακού μπροστά στους φιλάθλους της ομάδας του στην αναμέτρηση με την Άρσεναλ για τον 2ο αγώνα της φάσης των 32 του Europa League 2019-2020 στο 'Έμιρεϊτς', Λονδίνο, Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2020 EUROKINISSI SPORTS/ΚΛΟΝΤΙΑΝ ΛΑΤΟ

Ο θρίαμβος του Ολυμπιακού μέσα στο Λονδίνο επί της Άρσεναλ θα μείνει στην ιστορία. Δεν είναι μόνο η νίκη με 2-1 που έφερε την πρόκριση από τη φάση των 32 του Europa League, είναι και ο τρόπος με τον οποίο αυτήν ήρθε, αφού αρχικά οι Πειραιώτες έπρεπε να ανατρέψουν την ήττα 0-1 του 'Γεώργιος Καραϊσκάκης' και στη συνέχεια την ισοφάριση σε 1-1 του Πιερ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ στα τελευταία λεπτά της παράτασης.

Αυτό το rollercoaster συναισθημάτων αποτυπώθηκε έντονα από τον φωτογραφικό φακό της Eurokinissi. Το Contra.gr επέλεξε τις 34 καλύτερες φωτογραφίες από το 'Έμιρεϊτς' και σας τις παρουσιάζει (κάντε κλικ στο εικονίδιο του facebook για να τις δείτε όλες σε μεγάλο μέγεθος):