"Αυτοκτονία" για Λίβερπουλ: από 3-1 υπέρ της... έχασε 4-3!

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε 2-0 και 3-1 στην έδρα της Μπόρνμουθ όμως κατόρθωσε να... χάσει 4-3 και έτσι έμεινε τέσσερις πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Τσέλσι (VIDEO).

Μεγαλειώδης ανατροπή για Μπόρνμουθ., ιστορικό κάζο για Λίβερπουλ. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έδειχνε πως θα έχει εύκολο έργο στο "Vitality Stadium", παρά την απουσία του τραυματία Φελίπε Κοουτίνιο, καθώς πήρε γρήγορα προβάδισμα δύο τερμάτων (20' Μανέ, 22' Ορίγκι) και στο 64' έκανε το 3-1 με τον Εμρέ Τζαν, όμως το τελευταίο 20λεπτο ήταν εφιαλτικό για τους "κόκκινους" του Μέρσεϊσαϊντ.

Η πεισματάρα Μπόρνμουθ του Έντι Χάουι έφερε το ματς στα ίσα σκοράροντας δις μέσα σε τέσσερα λεπτά (76' Φρέιζερ, 79' Κουκ) και στο 90' "ξέρανε" μια και καλή τους φιλοξενούμενους, με τον Άκε να βγαίνει νικητής στις κόντρες μέσα στην περιοχή και να νικάει από κοντά τον Κάριους για το τελικό 4-3.

Αποτέλεσμα που όχι μόνο αφήνει την Λίβερπουλ τέσσερις πόντους πίσω από την κορυφή και την Τσέλσι αλλά την έριξε και στην 3η θέση, έναν πόντο πίσω από την 2η πλέον Άρσεναλ.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 4-3