Χαμένο πέναλτι και φιλική ήττα για Καμερούν

Τρεις ημέρες μετά τη νίκη επί της ΠΓΔΜ, το Καμερούν ηττήθηκε 2-1 από την Παραγουάη σε διεθνές φιλικό που διεξήχθη στο Κούφσταϊν της Αυστρίας.

Η ομάδα της Λατινικής Αμερικής προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Όσκαρ Ρομέρο και διπλασίασε τα γκολ της στο 68ο με εν κινήσει σουτ του Ρόκε Σάντα Κρους.

Στο μεσοδιάστημα το Καμερούν είχε απειλήσει σε ελάχιστες περιπτώσεις, αλλά στο τελευταίο τέταρτο πήρε τα πάνω του, μείωσε στο 75ο λεπτό με κοντινή εκτέλεση του Ερίκ Μαξίμ Τσουπό-Μοτίνγκ, έπειτα από φάση διαρκείας και είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 87ο, όμως, ο Μοχαμαντού Ιντρισού έχασε πέναλτι.

Ο Σαρλ Ιτάνζ αγωνίστηκε βασικός και μέχρι το 72ο λεπτό, ενώ ο Γκαετάν Μπονγκ έβγαλε όλο το 90λεπτο.

Η σύνθεση του Καμερούν: Ιτάνζ (72' Φοτζού), Νιόμ, Ενκουλού, Ματίπ (63' Νουνκέ), Μπονγκ, Ενό (63' Σονγκ), Σαλί, Λοέ, Μουκαντζό (88' Ολινγκά), Ιντρισού, Αμπουμπακάρ (46' Τσουπό-Μοτίνγκ).