Χάος, διακοπή και γκολ στο 100ο λεπτό σε παιχνίδι που έκρινε την άνοδο (VIDEO)

Πραγματικός ποδοσφαιρικός χαμός έγινε στο παιχνίδι της Λας Πάλμας με την Κόρδομπα που έκρινε την άνοδο στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Μέχρι το 90΄το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της γηπεδούχου Λας Πάλμας, αποτέλεσε που την έφερνε στη μεγάλη κατηγορία. Οι οπαδοί της δεν συγκρατήθηκαν και εισέβαλαν στο γήπεδο για να πανηγυρίσουν τη νίκη χωρίς όμως ο διαιτητής να έχει σφυρίξει τη λήξη.

Εν τέλει το παιχνίδι άρχισε εκ νέου με το ρέφερι να κρατά καθυστερήσεις επί των καθυστερήσεων. Στο 100ο λεπτό η Κόρδομπα σόκαρε τους γηπεδούχους και με τέρμα του Ούλι Ντάβιλα (από σουτ του άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού Ραούλ Μπράβο) πήρε την ισοπαλία που την έστειλε στην Πριμέρα για πρώτη φορά μετά από 42 ολόκληρα χρόνια.

Το τι επακολούθησε είναι δύσκολο να περιγραφεί. Οι της Κόρδομπα έκλαιγαν από χαρά, οι της Λας Πάλμας από λύπη ενώ ο διαιτητής φυγαδεύτηκε από την αστυνομία.