Δεν γίνονται αυτά: Δύο χαμένα πέναλτι σε δύο λεπτά η Ατλέτικο!

Η Ατλέτικο "καθάρισε" από νωρίς με 3-0 την Οσασούνα, ωστόσο το καλύτερο... το κρατούσε για το φινάλε με δύο παίκτες της να χάνουν ισάριθμα πέναλτι σε δύο λεπτά!

Πριν λίγες ημέρες πήρε προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League επικρατώντας με 1-0 της Λέστερ. Έτσι τώρα κόντρα στην ουραγό Οσασούνα, η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε την ευκαιρία να ξεκουράσει κάποιους βασικούς παίκτες.

Μια χαρά τα κατάφεραν όμως αυτοί που αγωνίστηκαν καθώς μέχρι το 61' είχαν πετύχει τρία γκολ με τους Καράσκο (30' και 47') και Φιλίπε Λουίς (61') με αποτέλεσμα το ματς να χαλαρώσει στα τελευταία λεπτά. Όπως φάνηκε βέβαια... παράχαλάρωσε μιας και οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε κατάφεραν να χάσουν και τα δύο πέναλτι που κέρδισαν στο 89' και στο 90'!

Ο πρώην κίπερ της Παρί και νυν της Οσασούνα, Σιρίγου, δεν είναι κανένας τυχαίος και "ψάρωσε" τόσο τον Καράσκο, όσο και τον Τομάς που ανέλαβαν τις εκτελέσεις. Αν είσαι χαλαρός αυτά παθαίνεις!