Διπλό με "ήρωα" τον Τσιμίκα η Έσμπιεργκ

Δυνατά στη μάχη για την σωτηρία η Έσμπιεργκ που έφυγε με το διπλό από την έδρα της Χόρσενς, χάρη σε γκολ του Κώστα Τσιμίκα στο 86ο λεπτό. Σπουδαία εμφάνιση και από τον Κατσικά (VIDEO).

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Μεγάλη προσπάθεια για να παραμείνει στην κατηγορία δίνει η Έσμπιεργκ και μετά το διπλό στην έδρα της Χόρσενς με 3-1, μπορεί να ελπίζει ξανά. Το σκορ άνοιξε η ομάδα των δυο Ελλήνων στο 20ο λεπτό με τον Ντρέιερ, όμως ο Κόρτεγκαρντ ισοφάρισε στο 45'.

Ο Κώστας Τσιμίκας έδωσε ξανά το προβάδισμα στο 86ο λεπτό και στο 91' ο Σόντερ έγραψε ο τελικό 3-1. Τόσο ο Τσιμίκας όσο και ο Κατσικάς αγωνίστηκαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Θυμίζουμε πως ο πρώτος είναι δανεικός από τον Ολυμπιακό, ενώ ο δεύτερος μένει ελεύθερος το καλοκαίρι.