Δύο γκολ ο Αραβίδης στο φιλικό με τον Λεβαδειακό

Φιλική νίκη με 2-0 πέτυχε ο Πανιώνιος επί του Λεβαδειακού το απόγευμα της Τετάρτης (07/05) στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Ο νέος τεχνικός του Ιστορικού, Δημήτρης Τερεζόπουλος, παρέταξε την ομάδα με αρκετούς παίκτες από την Κ20 του συλλόγου, ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν και πέντε υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές (δεν έγιναν γνωστά τα ονόματα τους).

Οι κυανέρυθροι στο πρώτο ημίχρονο είχαν περισσότερη φρεσκάδα, ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους και κατάφεραν να σημειώσουν δύο γκολ.

Σκόρερ και των δύο τερμάτων ήταν ο Χρήστος Αραβίδης, ο οποίος με όμορφα σουτ μέσα από την περιοχή έδωσε "διπλό" προβάδισμα στον Πανιώνιο.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τις δύο ομάδες να είναι σαφώς επηρεασμένες από τις πολλές αλλαγές που έγιναν.

Οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν ελάχιστες και έτσι το τελικό σκορ δεν άλλαξε, με τον Πανιώνιο να παίρνει τη φιλική νίκη με 2-0.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Ζυγογιάννης, Κόντη, Ζαχαράκης, Μέξι, Μητρόπουλος, Μπούζας, Γιάννου, Αραβίδης, Πάνος, Νταγκρας.

Αγωνίστηκαν και οι: Πολίτης, Αρώνης, Παπαδόπουλος, Νταγκλής και 5 υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.

Πηγή:panionianea.gr