Επέστρεψε στα γκολ ο Ζλάταν και στις νίκες η Γιουνάιτεντ

Σχεδόν ένα μήνα μετά το τελευταίο του γκολ στο πρωτάθλημα, ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς σκόραρε δις κόντρα στην Σουόνσι και η Γιουνάιτεντ πήρε τη νίκη με 3-1.

Μετά από τέσσερα ανεπιτυχή αποτελέσματα στην Premier League (3 ισοπαλίες, 1 ήττα) η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3-1 στην έδρα της Σουόνσι.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο ήταν ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς ο οποίος σκόραρε δύο τέρματα και σταμάτησε έτσι την περίοδο ξηρασίας περίπου 30 ημερών που διένυε. Ο Σουηδός ωστόσο δέχθηκε την κίτρινη κάρτα (5η συνολικά) και θα χάσει το ντέρμπι με την Άρσεναλ την επόμενη αγωνιστική.

Το σκορ για τους "κόκκινους" το είχε ανοίξει στο 15ο λεπτό ο Πολ Ποκγμπά. Με αυτή της τη νίκη η Γιουνάιτεντ έφτασε τους 18 βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση του πρωταθλήματος.