Έσκασε "βόμβα" στα τοπικά της Αθήνας: Υπέγραψε ο Βαγγέλης Πλατέλλας
Ομάδα που αγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος της Αθήνας ανακοίνωσε την απόκτηση του Βαγγέλη Πλατέλλα.
![Έσκασε "βόμβα" στα τοπικά της Αθήνας: Υπέγραψε ο Βαγγέλης Πλατέλλας](https://www.contra.gr/img/7180/10197458/377000/w460/460/platellas.jpg)
Μεταγραφική "βόμβα" έσκασε στην Α' Αθηνών καθώς σε αυτό το πρωτάθλημα θ' αγωνιστεί ο πολύπειρος επιθετικός, Βαγγέλης Πλατέλλας. Την απόκτηση του 34χρονου ποδοσφαιριστή ανακοίνωσε η Νέα Ιωνία σημειώνοντας στο κείμενο την πλούσια καριέρα του σε: ΑΕΚ, Άρη, Ατρόμητο, Ιωνικό, Λάρισα, ΟΦΗ, Ξάνθη και Ιωνικό.
Θυμίζουμε πως αυτή θα είναι η δεύτερη θητεία του Πλατέλλα στο τοπικό μια και πέρυσι αγωνίστηκε για μερικούς μήνες στον Αιολικό. Η Νέα Ιωνία με τη συγκεκριμένη κίνηση έδειξε αυτό που λέει η διοίκησή της από την αρχή της φετινής σεζόν πως δηλαδή στοχεύει να πάρει την άνοδο στην Γ' Εθνική.