Έτσι απαντούν τα... μανεκέν της Ισπανίας

Ο Τζέιμι Βάρντι πανηγύρισε το γκολ του (2-0) κάνοντας το γνωστό πλέον "mannequin challenge", όμως δεν μπορούσε να φανταστεί πως οι Ισπανοί θα ισοφάριζαν στο 96ο λεπτό σε 2-2 και θα έδιναν ανάλογη... τρολο-απάντηση στα αποδυτήρια (VIDEOS).

Το περίμενε καιρό αυτό το γκολ, αφού τη φετινή περίοδο δεν βρίσκεται σε μεγάλη φόρμα. Για την ακρίβεια ήταν το πρώτο του τέρμα στα τελευταία 15 παιχνίδια σε συλλογικό και εθνικό επίπεδο!

Έτσι, αποφάσισε να το πανηγυρίσει με το γνωστό πλέον "mannequin challenge" ( ακινητοποιείται ο ίδιος και οι διπλανοί του σαν κούκλες). Το κακό για τον Βάρντι είναι πως η Ισπανία δεν... τα παράτησε και ισοφάρισε στο τελικό 2-2 στο 96ο λεπτό.

Οι Ισπανοί, μάλιστα, θέλησαν να απαντήσουν στον 29άχρονο άσο ανεβάζοντας βίντεο από τα αποδυτήρια του Wembley, κάνοντας και αυτοί το κομμάτι τους σαν μανεκέν.