Έβαλε... πέμπτη και πήρε φόρα για Super League o Άρης!

Ο Άρης έκανε σεφτέ στο πρωτάθλημα της Football League και μάλιστα με άκρως εντυπωσιακό τρόπο αφού φιλοδώρησε με πέντε γκολ τον Αιγινιακό στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

FOOTBALL LEAGUE / ÁÑÇÓ - ÁÉÃÉÍÉÁÊÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)
FOOTBALL LEAGUE / ÁÑÇÓ - ÁÉÃÉÍÉÁÊÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) EUROKINISSI

Κάλλιο αργά παρά ποτέ... Το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας ξεκίνησε στις 28 Οκτωβρίου μετά από πολλές αναβολές και καθυστερήσεις και στον πρώτο του αγώνα στη δεύτερη κατηγορία ο Άρης μπήκε φορτσάτος και αγριεμένος.

Οι "κίτρινοι", που δεν έχουν άλλο στόχο πέρα της επιστροφής τους στην κατηγορία των μεγάλων, υποδέχτηκαν στο "Βικελίδης" τον Αιγινιακό και "καθάρισαν" από νωρίς το ματς με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με το φινάλε να τους βρίσκει να επικρατούν με το εμφατικό 5-0 της ομάδας της Κατερίνης.

Οι Πλατέλλας, Πασάς και Κάσσος έφεραν το παιχνίδι στο άνετο 3-0 για τον Άρη στα πρώτα 31 λεπτά ενώ στο δεύτερο μέρος ήταν οι Μπαργκάν και Καπνίδης που πρόσθεσαν τα ονόματά τους στον πίνακα των σκόρερ, σε μία άκρως επιτυχημένη πρεμιέρα για την ομάδα του Δημήτρη Σπανού.