Φιλική νίκη της Καλλιθέας

Η Καλλιθέα επικράτησε του Ιωνικού με 2-1 σε φιλικό το οποίο διεξήχθη στο "Γρηγόρης Λαμπράκης". Οι παίκτες του Στόικο Μλαντένοφ προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα των Γιάννη Λαζανά (25) και Λεωνίδα Βόκολου (45).

Βέβαια, οι Νικαιώτες δεν κατάφεραν να πιάσουν καλή απόδοση και λόγω του ότι μερικές ώρες νωρίτερα είχαν αγωνιστεί απέναντι στον Ολυμπιακό, αλλά κατάφεραν να μειώσουν είκοσι λεπτά πριν το τέλος με το γκολ του Περόνε στο 70ο λεπτό.

Καλλιθέα: Σουλογάνης (46΄ Μπαρτζώκας), Γκεοργκίεφ (55΄ Μπελεγρίνης), Βενέτης (18΄ λ.τ. Καρατζάς), Κουλακιώτης (80΄ Αγγελόπουλος), Βόκολος, Τσιώλης (55΄ Τζωρμπατζάκης), Τελκίνσκι (85΄ Διαμάντης), Γιάντσεφ (70΄ Ντραγκίσεβιτς), Μουτζίρι (60΄ Πασάς), Λαζανάς (70΄ Κουτσοσπύρος), Σιλά (62΄ Γκόντζος).
Ιωνικός: Σαπουνάς (42΄ λ.τ. Καντιμοίρης), Ευθυμίου, Κακαράς, Καραδέμητρος (75΄ λ. τ. Οικονόμου), Κινγκ, Κοτίτσας (70΄ Ζίφκοβιτς), Οικονόμου (46΄ Πουλόπουλος), Σαχινίδης, Μενδρινός (46΄ Γκούτμαν), Μακόρ (55΄ Περόνε), Μπενίτεζ.