Φωκικός, Παναργειακός και Κεραυνός Κερατέας στην Γ’ Εθνική

Την πρώτη θέση στον 4ο όμιλο του Περιφερειακού Πρωταθλήματος κατέκτησε ο Φωκικός, ο οποίος εξασφάλισε την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Ομοίως, ο Παναργειακός αναδείχθηκε πρωταθλητής στον 7ο όμιλο και ο Κεραυνός Κερατέας στον 9ο και του χρόνου θα συνεχίσουν και αυτοί στην Γ’ Εθνική.

Φωκικός, Παναργειακός και Κεραυνός Κερατέας στην Γ’ Εθνική
Την πρώτη θέση στον 4ο όμιλο του Περιφερειακού Πρωταθλήματος κατέκτησε ο Φωκικός, ο οποίος εξασφάλισε την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Ομοίως, ο Παναργειακός αναδείχθηκε πρωταθλητής στον 7ο όμιλο και ο Κεραυνός Κερατέας στον 9ο και του χρόνου θα συνεχίσουν και αυτοί στην Γ’ Εθνική. Αναλυτικά…

1ος όμιλος (27η αγωνιστική)

ΑΕ Νέας Χιλής - Μ.Αλ.Ηράκλειας 0-3
Ορφέας Ξάνθης - Κεραυνός Κρηνίδων 1-1
Δόξα Γρατινής - Οδυσσέας Αναγ. 0-3 α.α
Μ.Αλ.Ιάσμου - Ασπίδα Δραβήσκου 1-2
Εθνικός Γαζώρου - Ορφέας Ελευθ. 2-0
Νέστος Χρυσ. - ΑΕ Χρυσού 2-0
Βιστωνίδα - Βισαλτιακός 2-1
Πανδραμαϊκός - Ασπίδα Ξάνθης 2-1






Η βαθμολογία

1.Οδυσσέας Αναγ. 47-25 57
2.Βιστωνίδα 36-13 56
3.Βισαλτιακός 36-20 47
4.Ορφέας Ελευθερ. 36-27 46
5.Κεραυνός Κρηνίδων 37-30 43
6.ΑΕ Χρυσού 44-28 41
7.Μ.Αλέξ.Ηράκλειας 36-25 41
8.Ασπίδα Δραβήσκου 46-36 40
9.Πανδραμαϊκός 24-23 40
10.Εθνικός Γαζώρου 35-32 39
11.Ορφέας Ξάνθης 40-31 38
12.Νέστος Χρυσ. 32-26 36
13.Μ.Αλέξ.Ιάσμου 33-39 28
14.Νέα Χιλή 20-44 19
15.Ασπίδα Ξάνθης 23-58 11
16.Δόξα Γρατινής 0-0 -
*Η Δόξα Γρατινής έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.
*Ο Νέστος έχει 1 μηδενισμό και-1 βαθμό
















Επόμενη αγωνιστική

Ορφέας Ξάνθης - ΑΕ Νέας Χιλής
Μ.Αλέξ.Ηράκλειας - Δόξα Γρατινής
Κεραυνός Κρηνίδων - Μέγας Αλέξ. Ιάσμου
Οδυσσέας Αναγέννησης - Εθνικός Γαζώρου
Ασπίδα Δραβήσκου - Νέστος Χρυσούπολης
Ορφέας Ελευθερ. - Δόξα Ξάνθης
ΑΕ Χρυσού – Πανδραμαϊκός
Βισαλτιακός - Ασπίδα Ξάνθης







3ος όμιλος (31η αγωνιστική)

Κοζάνη - Φλατσάτα 4-6
Καμβουνιακός - Πύδνα Κίτρους 3-0
Εν.Απ.Παύλου - Απόλλων Λιτοχ. 2-0
Σιάτιστα - Πυρσός Γρεβενών 1-1
Γαλατινή - Τρίκαλα 1-3
Μεγ.Καλύβια -Σβορώνος 1-0
Πρόοδος Κομνηνών - Φλώρινα 1-3
Αλεξάνδρεια - ΑΕ Ποντίων Βέροιας 3-0
ΑΕ Γραμμοχωρίων - Ελλάς Καλλ. 5-2







Η βαθμολογία

1.Πυρσός Γρεβ. 67-21 78
2.Τρίκαλα 74-22 73
3.Κοζάνη 75-31 66
4.Αλεξάνδρεια 48-42 49
5.Καμβουνιακός 43-36 47
6.Πρόοδος Κομνηνών 42-39 46
7.Ενωση Απ. Π. 46-47 46
8.Φλατσάτα 57-48 46
9.Μεγ.Καλύβια 45-43 45
10.Σβορώνος 37-38 44
11.ΑΕ Σιάτιστα 41-33 44
12.Φλώρινα 45-41 41
13.Απόλλων Λιτοχ. 37-48 41
14.Γαλατινή 46-46 34
15.ΑΕ Ποντίων Βέρ. 27-40 27
16.Πύδνα Κίτρους 35-66 27
17.ΑΕ Γραμμοχωρίων 32-60 26
18.Ελλάς Ανω Καλλ. 16-114 0
*Η Ελλάς Καλίνικης έχει ένα μηδενισμό, και -3 βαθμούς

















Επόμενη αγωνιστική

Καμβουνιακός- Κοζάνη,
Φλατσάτα - Εν.Απ.Παύλου
Πύδνα Κίτρους - ΑΕ Σιάτιστα,
Απόλλων Λιτοχώρου – Γαλατινή
Πυρσός Γρεβ. - Μεγ. Καλυβίων
Τρίκαλα - Πρόοδος Κομνηνών
Σβορώνος - Αλεξάνδρεια
Φλώρινα - Ελλάς Ανω Καλλινίκης
ΑΕ Ποντίων Βέρ. - ΑΕ Γραμμοχωρίων








4ος όμιλος (27η αγωνιστική)

Θησέας Αγριάς - Αστέρας Ιτέας 1-0
Απόλλων Λάρισας - Φιλοκτήτης 1-0
Τύρναβος - Αστέρας Ριζομύλου 1-0
Αστέρας Καρδ. - Βελούχι 0-0
Μυρίκη - Αχιλλέας Φαρσάλων 1-2
Αρης Αγ.Κωνστ. - Ανδρ.Γραβιάς 3-2
Ρήγας Φεραίος - Μαρτίνο 1-1
Φωκικός - Κίσσαβος 5-1
Ρεπό: Ηρακλής Σοφάδων







Η βαθμολογία

1.Φωκικός 58-21 65
2.Αστέρας Ιτέας 48-23 52
3.Θησέας Αγριάς 39-29 48
4.Ρ.Φεραίος 41-29 47
5.Τύρναβος 40-24 47
6.Απόλλων Λάρισας 35-25 44
7.Ανδρ.Γραβιάς 32-21 43
8.Αστέρας Καρδ. 37-38 41
9.Φιλοκτήτης 33-37 39
10.Βελούχι 33-29 39
11.Μαρτίνο 39-38 39
12.Αρης Αγ.Κωνστ. 32-34 39
13.Αστέρας Ριζομ. 32-33 38
14.Αχιλλέας Φαρσ. 36-38 36
15.Ηρακλής Σοφάδων 35-48 31
16.Κίσσαβος 20-54 21
17.Μυρίκη 16-90 8















Επόμενη αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας - Θησέας Αγριάς
Αστέρας Ιτέας - Τύρναβος
Αστέρας Ριζομ. - Αστέρας Καρδίτσας
Ηρακλής Σοφάδων - Μυρίκη
Βελούχι - Αρης Αγ.Κωνστ.
Αχιλλέας Φαρσάλων - Ρήγας Φεραίος
Ανδρούτσος Γραβιάς – Κίσσαβος
Μαρτίνο - Φωκικός
Ρεπό: Φιλοκτήτης Μελιβοίας








5ος όμιλος (27η αγωνιστική)

Ανατολή - Ακαρνανικός 1-0
Βολίδα - Προοδευτική Περ. 5-0
Κρόνος Αργυράδων - Μεσολόγγι 2-0
Θύελλα Ελεούσας - Τηλυκράτης 1-0
Αμβρακικός - Εθνικός Φιλιπ. 1-1
Απόλλων Πάργας - Αχέρων Καναλ. 1-0
Δόξα Κρανούλας - Ναύπακτος 1-0
Σκουφάς Κομπ. - Σούλι Παραμυθιάς 1-6






Η βαθμολογία

1.Εθνικός Φιλιπ. 46-22 55
2.Δόξα Κρανούλας 43-24 53
3.Ανατολή 42-18 53
4.Ακαρνανικός 34-25 48
5.Τηλυκράτης 43-29 46
6.Σκουφάς Κομπ. 37-26 43
7.Κρόνος Αργ. 48-37 42
8.Απόλλων Πάργας 34-38 36
9.Αχέρων Καναλ. 31-36 35
10.Αμβρακικός 25-37 35
11.Βολίδα 38-30 34
12.Ναύπακτος 33-22 33
13.Μεσολόγγι 30-42 33
14.Προοδευτική Περ. 38-61 28
15.Θύελλα Ελ. 22-50 18
16.Σούλι Παραμ. 16-64 13














Επόμενη αγωνιστική

Βολίδα- Ανατολή
Ακαρνανικός-Κρόνος Αργυράδων
Προοδευτική Περ.- Θύελλα Ελεούσας
ΑΕ Μεσολογγίου - Αμβρακικός
Τηλυκράτης - Απόλλων Πάργας
Εθνικός Φιλιπ. - Δόξα Κρανούλας
Αχέρων Καναλ. - Σκουφάς Κομποτίου
Ναύπακτος - Σούλι Παραμυθιάς







6ος όμιλος (31η αγωνιστική)

Πανηλειακός - Τέλος Αγρας 0-1
Λειβαθώ - Ζαβλάνι 1-2
Ατρόμητος Λάππα - Τσιλιβή 3-0
Δάφνη Ανδρ.- Αχιλλέας Καμαρών 1-0
Απόλλων Πεταλιδίου - Μολαϊκός 5-3
Σπάρτη - Αστέρας Αμαλιάδας 6-1
Αχαϊκή - ΠΑΟ Βάρδας 0-2
Ζάκυνθος - Αστέρας Αρφαρών 4-0
Μιλτιάδης - Εράνη Φιλιατρών 0-3 α.α







Η βαθμολογία

1.Ζάκυνθος 66-15 73
2.Δάφνη Ανδραβ. 51-35 60
3.ΠΑΟ Βάρδας 44-32 59
4.Αχιλλέας Καμαρών 55-30 57
5.Πανηλειακός 51-23 53
6.Ατρόμητος Λάππα 54-31 49
7.Ζαβλάνι 35-24 46
8.Σπάρτη 37-41 46
9.Αχαϊκή 43-41 44
10.Εράνη Φιλ. 31-38 42
11.Αστέρας Αρφαρών 27-33 41
12.Τέλος Αγρας 44-37 41
13.Τσιλιβή 58-39 36
14.Μολαϊκός 34-45 32
15.Απόλλων Πεταλ. 38-54 32
16.Λειβαθώ 38-66 25
17.Αστέρας Αμαλ. 27-63 19
18.Μιλτιάδης 0-0 0
* Ο Αστέρας Αμαλιάδας, και η Σπάρτη έχουν από 1 μηδενισμό -1 βαθμό
* Ο Μιλτιάδης αποχώρησε απο το πρωτάθλημα
* Εκκρεμούν τα παιχνίδια: Αστέρας Αρφ. - Απόλλων Πεταλιδίου



















Επόμενη αγωνιστική

Λειβαθώ – Πανηλειακός
Τέλος Αγρας -Ατρόμητος Λάππα
Ζαβλάνι - Δάφνη Ανδραβίδας
Τσιλιβή - Απόλλων Πεταλιδίου,
Αχιλλέας Καμαρών – Σπάρτη
Μολαϊκός – Αχαϊκή
Αστέρας Αμαλιάδας - Ζάκυνθος
ΠΑΟ Βάρδας - Εράνη Φιλιατρών
Αστέρας Αρφαρών - Μιλτιάδης








7ος όμιλος (27η αγωνιστική)

Λεωνίδιο - Ακράτητος 0-2
Ατρόμητος Χιλ. - Ασπρόπυργος 1-0
Αρτάκη - Νεστάνη 2-2
Δάφνη Ερυθρών - Παναργειακός 0-4
Ενωση Μιδέας - ΑΟ Λουκισίων 0-0
Αίας Παρ. - Δόξα Μεγαλόπολης 2-1
Κρανίδι - Ολυμπιακός Λουτρ. 2-1
Ρεπό:Πλαταιές






Η βαθμολογία

1.Παναργειακός 58-13 61
2.Λεωνίδιο 42-20 53
3.Ακράτητος 36-17 49
4.Δόξα Μεγαλ. 32-26 42
5.Ολυμπιακός Λ. 44-29 41
6.Ασπρόπυργος 40-27 39
7.Κρανίδι 32-26 37
8.ΑΟ Λουκισίων 35-25 36
9.Ενωση Μηδέας 33-39 35
10.Ατρόμητος Χιλ. 28-33 32
11.Δάφνη Ερυθρών 25-36 29
12.Αίας Παρ. 25-34 28
13.Νεστάνη 21-42 20
14.Αρτάκη 15-54 12
15.Πλαταιές 27-71 10













Επόμενη αγωνιστική

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Λεωνίδιο
Ακράτητος - Αρτάκη,
Νεστάνη - Δάφνη Ερυθρών
Πλαταιές - Ενωση Μιδέας
Παναργειακός - Αίας Παρ.Ασπρ.
ΑΟ Λουκισίων - Κρανίδι
Δόξα Μεγαλ. - Ολυμπιακός Λουτρ.
Ρεπό: Ασπρόπυργος







9ος όμιλος (27η αγωνιστική)

ΑΕΡΑ - Μοσχάτο 3-1
Περαμαϊκός - Ερμής Κορυδ. 1-0
Κεραυνός Κερ. - Αήττητος Σπάτων 1-0
ΑΕ Χίου - Ατρόμητος Πειραιά 2-1
Σαρωνικός - Μαρκό 1-0
Προοδευτική - Αχιλλέας Κ.Αχ. 1-1
Γλυκά Νερά - ΑΕ Περάματος 2-3
Ρεπό: Δάφνη Δαφνώνα






Η βαθμολογία

1.Κεραυνός Κερ. 48-9 64
2.Αήττητος Σπ. 39-17 52
3.ΑΕ Χίου 48-32 43
4.ΑΕΡΑ 37-32 42
5.Μαρκό 39-26 40
6.Σαρωνικός 28-19 39
7.Μοσχάτο 28-31 37
8.Προοδευτική 26-24 36
9.Περαμαϊκός 34-33 36
10.Ατρόμητος Π. 20-24 29
11.ΑΕ Περάματος 25-29 28
12.Αχιλλέας Κ.Αχ. 23-41 24
13.Δάφνη Δαφνώνα 26-47 21
14.Ερμής Κορυδ. 24-52 18
15.Γλυκά Νερά 18-45 9













Επόμενη αγωνιστική

Περαμαϊκός – ΑΕΡΑ
Μοσχάτο - Κεραυνός Κερατέας
Αήττητος Σπάτων - ΑΕ Χίου
Δάφνη Δαφνώνα –Σαρωνικός
Ατρόμητος Πειραιά - Προοδευτική
Μαρκό - Γλυκά Νερά
Αχιλλέας Κ.Αχ. - ΑΕ Περάματος
Ρεπό: Ερμής Κορυδαλλού







10ος όμιλος (31η αγωνιστική)

Αγ.Νικόλαος - Γρανίτης 3-1
Επισκοπή - Τυμπάκι 3-0
Χερσόνησος - Αστέρας Περ. 5-0
Χανιά - Γιούχτας 0-0
Ηρόδοτος - Μινώταυρος 0-1
Ικαρος - Μοχός 2-3
Αετός Ανωγ.- ΟΦΙεράπετρας 5-1
Πλατανιάς - ΠΑΟ Κρουσσώνα 1-0
Ρεπό: ΠΑΝΟΜ







Η βαθμολογία

1.Χερσόνησος 73-19 71
2.Μοχός 66-21 65
3.Χανιά 48-19 58
4.Πλατανιάς 53-30 57
5.Ηρόδοτος 47-16 56
6.ΠΑΟ Κρουσσώνα 45-29 48
7.Γιούχτας 46-28 46
8.Αετός Ανωγ 48-37 45
9.Αστέρας Περ. 28-41 39
10.Επισκοπή 35-42 39
11.Μινώταυρος 41-49 33
12.ΟΦ Ιεράπετρας 31-45 32
13.Ικαρος 38-77 29
14.Τυμπάκι 27-49 24
15.Αγ.Νικόλαος 20-59 24
16.ΠΑΝΟΜ 29-58 17
17.Γρανίτης 21-75 13
*Ηρόδοτος - Χανιά έχουν 1 ματς λιγότερο
















Επόμενη αγωνιστική

Επισκοπή - Αγ.Νικόλαος
Γρανίτης – Χερσόνησος
Αστέρας Περ. - ΑΟ Χανιά
ΠΑΝΟΜ –Ηρόδοτος
Γιούχτας – Ικαρος
Μινώταυρος - Αετός Ανωγείων
Μοχός - ΠΑΟ Κρουσσώνα
ΟΦ Ιεράπετρας - Πλατανιάς
Ρεπό: Τυμπάκι








ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ