Γκολ ο Δώνης με την Λουγκάνο

Ο Τάσος Δώνης βρήκε για πρώτη φορά δίχτυα με τη φανέλα της Λουγκάνο στη νίκη πρόκριση της ομάδας του (3-2) επί της Μπελιντσόνα, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας.

Πριν από λίγες μέρες ο Τάσος Δώνης πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα, την Λουγκάνο, αγωνιζόμενος για 15 λεπτά στην ήττα της ομάδας του από τη Σιόν με 3-0.

Το Σάββατο, πάντως, στο παιχνίδι Κυπέλλου με την Μπελιντσόνα, ο 18χρονος άσος έπαιξε και στα 120 λεπτά της αναμέτρησης, καθώς εκείνη πήγε στην παράταση και μάλιστα άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό.

Το θετικό για τον Δώνη είναι πως έδειξε, αγωνιζόμενος και στα 120 λεπτά, ότι έχει αφήσει πίσω τον τραυματισμό του, ενώ το γκολ που σημείωσε θα τον βοηθήσει να ανέβει κι άλλο στο ψυχολογικό κομμάτι.