Γκολ... σιδηρόδρομος από παίκτη με όνομα "σιδηρόδρομο"

Η Πατσούκα του Φράνκο Χάρα, που σκόραρε ξανά, νίκησε την Τσίβας του Πουλίδο. Το 2-1 για τους φιλοξενούμενους έκανε ο Τζόναθαν Ματίας Ουγεταβισκάγια Ντα Λους με κούρσα από το ένα τέρμα στο άλλο (VIDEO)!

jara

Σημαντική νίκη απέναντι σε μία διεκδικήτρια του τίτλου πήρε η Πατσούκα τα ξημερώματα ( στην Ελλάδα) της Δευτέρας. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μάριν στο 26ο λεπτό, με την Τσίβας μάλιστα να χάνει δυο ακόμα σπουδαίες ευκαιρίες, κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά να πάρει και το παιχνίδι με γκολ... σιδηρόδρομο.

Ο Φράνκο Χάρα είναι ασταμάτητος και έκανε το 1-1 στο 33ο λεπτό για να έρθει τελικά το διπλό με τον Τζόναθαν Ματίας Ουγεταβισκάγια Ντα Λους(!), που έκλεψε τη μπάλα στην περιοχή του, τους πέρασε όλους και έκανε το 1-2 φτάνοντας με κούρσα στο αντίπαλο τέρμα!