H γκολάρα του Κονέ κατά της Νάπολι (VIDEO)

Ένα τρομερό γκολ κατά της Νάπολι σημείωσε ο Παναγιώτης Κονέ στην αναμέτρηση του "Σαν Πάολο" για τη φάση των "16" του Coppa Italia. Απολαύστε το στο παρακάτω video.

2014 GETTY IMAGES

Ο μεσοεπιθετικός της Ουντινέζε πέρασε ως αλλαγή στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης με την Νάπολι, η οποία προηγείτο 2-1 στο 104ο λεπτό της παράτασης.

Τότε, ο Παναγιώτης Κονέ έγινε αποδέκτης μιας σέντρας από αριστερά και με βολ-πλανέ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, εκτέλεσε τον Μαριάνο Αντουχάρ, στέλνοντας το ματς στη διαδικασία των πέναλτι.

Απολαύστε το γκολ:

Επιπλέον, ο διεθνής άσος εκτέλεσε εύστοχα το τρίτο πέναλτι της Ουντινέζε, διαμόρφωσε το 3-2 στη διαδικασία και την έβαλε προσωρινά σε θέση οδηγού, προτού επέλθει ο αποκλεισμός.

Δείτε το πέναλτι:

Ο Παναγιώτης Κονέ έχει κάνει "πελάτισσα" την Νάπολι, αφού τον Δεκέμβριο του 2012 είχε σκοράρει άλλες δύο φορές εις βάρος της: στις 16 Δεκεμβρίου για τη Serie A και στις 19 Δεκεμβρίου για το Coppa Italia.