Η Έιμπαρ τιμώρησε την αστεία άμυνα της Βιγιαρεάλ

Μόνο σίγουρη δεν θεωρείται η έξοδος της Βιγιαρεάλ στην Ευρώπη, αφού μετά την ήττα από την Λας Πάλμας ήρθε και δεύτερη κολλητή από την Έιμπαρ. Τραγικά τα λάθη της άμυνας (VIDEO).

Villareal's Bruno Soriano, center, protests to referee during the Spanish La Liga soccer match between Valencia and Real Madrid at the Ceramica Stadium in Villarreal, Spain, Sunday, Feb. 26, 2017. (AP Photo/Jose Miguel Fernandez)
Bruno Soriano AP

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 18ο λεπτό με κεφαλιά του Σοριάνο. Η Έιμπαρ ισοφάρισε με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 48ο λεπτό, ενώ το 1-2 έγινε από τον Κίκε στο 54ο λεπτό.

Το 1-3 έγινε μετά από τραγικό λάθος της άμυνας, ενώ η Βιγιαρεάλ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-3 στο 89'. Πλέον η Έιμπαρ έχει μαθηματικές ελπίδες για συμμετοχή στην Ευρώπη τη νέα περίοδο.

Photo credit: AP Photo/Jose Miguel Fernandez