Η φάση της χρονιάς με δύο δοκάρια του Μήτρογλου και γκολ του Φέισα!

Τέτοιο γκολ θα κάνουμε χρόνια να ξαναδούμε! Δείτε τον Λιούμπομιρ Φέισα να κάνει το 3-0 για την Μπενφίκα κόντρα στην Μπεσίκτας μετά από τρία διαδοχικά δοκάρια, τα δύο του Μήτρογλου (VIDEO)!

Αυτά που συμβαίνουν στην "Vodafone Arena" της Κωνσταντινούπολης στο πλαίσιο του αγώνα της Μπεσίκτας με την Μπενφίκα για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League είναι... απίστευτα.

Οι "αετοί της Λισσαβώνας" ήταν ανελέητοι απέναντι στους "μαύρους αετούς" και μετά από 31 λεπτά αγώνα ο φωτεινός πίνακας έδειχνε σκορ 3-0 για τους Πορτογάλους, με το τρίτο μάλιστα τέρμα για τους Ίβηρες να μπαίνει μόνο στις... ταινίες, αφού πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα οι παίκτες των φιλοξενουμένων έστειλαν τη μπάλα τρεις φορές στο δοκάρι...

Μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά ο Κώστας Μήτρογλου πήρε την κεφαλιά και την έστειλε να τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι, ο ίδιος πήρε το "ριμπάουντ" και με νέα κεφαλιά "σημάδεψε" και πάλι το οριζόντιο δοκάρι, έπειτα ήρθε ο Σάλβιο με νέα κεφαλιά από τα τρία μέτρα να στείλει τη μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας της Μπενφίκα, για να έρθει τελικά η... λύτρωση για την Μπενφίκα με τον Φέισα να παραβιάζει την αντίπαλη εστία με σουτ με το αριστερό για το 3-0!

Αυτά συνέβησαν στο πρώτο μέρος γιατί στο δεύτερο έγινε της... Πόλης (βλέπε τελικό Champions League 2005, Μίλαν-Λίβερπουλ 3-3), με την Μπεσίκτας να πετυχαίνει τρία γκολ και να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο Τοσούν στο 58' με εκπληκτικό εναέριο σουτ μείωσε σε 3-1, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Κουαρέσμα (82' με πέναλτι) και Αμπουμπακάρ (89') χάρισαν το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα της Κωνσταντινούπολης.