Η φωτοβολίδα του Τζέκο που πάγωσε την Μίλαν

Η Ρόμα του Κώστα Μανωλά άνοιξε το σκορ στο "Μεάτσα" κόντρα στην Μίλαν με καταπληκτικό σουτ στην κίνηση από τον Τζέκο. Διασυρμός για τους Ροσονέρι (VIDEO).

Roma's Edin Dzeko celebrates after scoring a goal during an Italian Serie A soccer match between AC Milan and Roma, at the San Siro stadium in Milan, Italy, Sunday, May 7, 2017. (AP Photo/Luca Bruno)
Dzeko AP

Μόλις στο 8ο λεπτό η Μίλαν βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ, αφού η Ρόμα μετά από λάθος της άμυνας και πανέμορφο συνδυασμό, έκανε το 0-1 με τον Βόσνιο στράικερ.

Στο 28ο λεπτό, ο Τζέκο έκανε δυο τα τέρματα της Ρόμα με καταπληκτική κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Πάσαλιτς και όλοι πίστεψαν πως θα ξανάμπαιναν στο παιχνίδι, όμως η Ρόμα πέτυχε άλλα δυο τέρματα με τους Ελ Σαράουϊ και Ντε Ρόσι.

Με αυτό το 4-1 η Ρόμα αγκαλιάζει το Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ η Μίλαν συμπληρώνει μία ακόμα απογοητευτική σεζόν.