Η γκολάρα νίκης του ΠΑΟΚ από τον χασογκόλη!

Τους... ξετίναξε! Απολαύστε σε VIDEOS το εκπληκτικό γκολ του Γκάρι Ροντρίγκες με το οποίο χάρισε στον ΠΑΟΚ τη νίκη στο 93ο λεπτό κόντρα στην Φιορεντίνα!

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Στο 8ο λεπτό είχε ένα τρομερό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Φιορεντίνα ενώ λίγο μετά το γκολ της ισοφάρισης (2-2) του Μπουμπακάρ είχε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για να ξαναβάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα του αλλά νικήθηκε από τον Τόμοβιτς που λειτούργησε δίκην τερματοφύλακα κόβοντας με το πόδι.

Και όμως! Ο Γκάρι Ροντρίγκες φρόντισε να αποτινάξει από πάνω του τον χαρακτηρισμό "χασογκόλης" που του έχει αποδοθεί (για τις αρκετές ευκαιρίες που έχει σπαταλήσει μέσα στη σεζόν) καθώς στο 93' πέτυχε ένα απίστευτο γκολ: πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και με βολίδα "ξέρανε" την Φιορεντίνα χαρίζοντας μία ιστορική νίκη στον "Δικέφαλο".