Η ομάδα του Αβραάμ έχασε με τρία... δικά της γκολ!

Η Brisbane Roar έκλεισε τη σεζόν με θεαματικό τρόπο, αφού αν και γύρισε το εις βάρος της σκορ κόντρα στην Ulsan για το Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας, τελικά έχασε με 3-2! Και τα τρία τέρματα που δέχθηκε η ομάδα του Αβραάμ Παπαδόπουλου είναι για... κλάματα (VIDEO).

Μπορεί ο Έλληνας άσος να συμμάζεψε όσο μπορούσε την άμυνα της Brisbane, παρόλα αυτά οι γκάφες δεν σταμάτησαν. Η Ulsan μυρίστηκε... αίμα και βάρεσε στο ψαχνό, ανοίγοντας το σκορ με αυτογκόλ του τερματοφύλακα Γιανγκ. Η Roar αντέδρασε και όχι μόνον ισοφάρισε, αλλά πήρε κεφάλι στο σκορ με δυο τέρματα του ΜακΛάρεν

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, η ομάδα του Αβραάμ κατέρρευσε. Ο Όαρ έδωσε ασίστ σε... αντίπαλο που ισοφάρισε σε 2-2 και στο 75ο λεπτό, η Ulsan έκανε το τελικό 3-2 μετά από φάουλ και... ύπνο της άμυνας των γηπεδούχων.