Η πρόεδρος του Ηροδότου είναι το γεγονός της Super League 2
Αγωνιστική δράση στην Super League 2 δεν υπάρχει ωστόσο οι ειδήσεις που βγαίνουν από την δεύτερη κατηγορία της Ελλάδας έχουν πάντα ενδιαφέρον. Όπως αυτή που αφορά τα διοικητικά του Ηροδότου.
![Η πρόεδρος του Ηροδότου είναι το γεγονός της Super League 2](https://www.contra.gr/img/5165/9794410/441000/w460/460/proedros_irodotou.jpg)
Μία πολύ ενδιαφέρουσα είδηση έρχεται από το νησί της Κρήτης και αφορά την ομάδα του Ηροδότου η οποία αναμένεται ν' αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2 στις αρχές Νοέμβρη που αναμένεται ν' αρχίσει η δεύτερη κατηγορία της Ελλάδας.
Μπορεί η SL2 να μην έχει αγωνιστική δράση, ωστόσο έχει πάντα ενδιαφέρον από πλευράς εξελίξεων. Η προεδρική καρέκλα, λοιπόν, του Ηροδότου θα έχει άρωμα γυναίκας, αφού όπως έγινε γνωστό πρόεδρος του κλαμπ αναλαμβάνει η Κατερίνα Τσαντηράκη - Δερμιτζάκη η οποία έχει υπηρετήσει το σύλλογο απ' όλα τα ποστά και μεγάλο χρονικό διάστημα.