"Κλέβει" Βελίσκοφ από Θύελλα

Μία "ανάσα" από τον Μπόικο Βελίσκοφ βρίσκεται ο Ηλυσιακός. Ο 31χρονος μέσος ήρθε στην Ελλάδα για λογαριασμό της Θύελλας Πατρών (αγωνίστηκε στο φιλικό της ομάδας με τον Πανηλειακό και σκόραρε στο 1-0), ωστόσο η ομάδα των Ιλισίων φρόντισε να κινηθεί γρήγορα και να βρίσκεται κοντά στην υπογραφή συνεργασίας.

Εξάλλου, στο 1-1 έμεινε η ομάδα στη φιλική συνάντηση με τον Αθηναϊκό, όπου ο Θύμιος Γεωργούλης προχώρησε σε πολλές δοκιμές πλάνων και παικτών. Στο σκορ "άνοιξε" η ομάδα του Βύρωνα με τον Κίκι στο 60ό λεπτό, ενώ ισοφάρισε ο Κάμπας είκοσι λεπτά αργότερα.

Η σύνθεση του Ηλυσιακού: Βενιαμίν, Μπαρμπούλη, Δασκαλάκη, Γκοσποντίνοφ, Μιχαϊλίδη, Δέλγα, Δημούτσο, Μπιρμπίλη, Τσιρογιάννη, Ρέιζερ, Παπαδημητρίου
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κάμπας, Κοζανίδης, Ψαρρής, Δορωβίνης, Κόγιογλου.