Άρης - Καμπανιακός 2-0

Την τρίτη διαδοχική νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής πέτυχε ο Άρης, ο οποίος με γκολ των Παπαδόπουλου και Πόι επικράτησε με 2-0 του Καμπανιακού στο "Κλεάνθης Βικελίδης" και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου.

Με μόλις 2000 κόσμο στις εξέδρες, ο Άρης υποδέχθηκε τον Καμπανιακό στο "Κλεάνθης Βικελίδης" με στόχο το τρίτο σερί τρίποντο που θα τον διατηρούσε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι "κίτρινοι" πίεζαν ασφυκτικά τους φιλοξενούμενους από το ξεκίνημα του αγώνα, οδηγώντας τους σε πολλά λάθη. Το γκολ δεν άργησε να έρθει, καθώς μετά από φάση διαρκείας στο 22', η μπάλα στρώθηκε έξω από την περιοχή στον Παπαδόπουλο κι εκείνος με εξαιρετικό σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ο Καμπανιακός δεν κατέθεσε τα όπλα και προσπάθησε να απαντήσει στο γκολ με ένα σουτ του Κουντούρα στο 28', το οποίο πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Δέκα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ξανά, με τον Φυσέκη να πραγματοποιεί άστοχη έξοδο και την κεφαλιά του Ρακαβίνα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος ο Άρης συνέχισε την πίεσή του, αφήνοντας κενούς χώρους πίσω, με αποτέλεσμα ο Καμπανιακός να είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις. Στο 64', η ομάδα του Ντομπρασίνοβιτς έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματά της, όταν ο Γκίνο γύρισε την μπάλα στον Πόι και εκείνος σούταρε, με τον Κηπουρό να διώχνει με τα πόδια.

Δέκα λεπτά πριν από το φινάλε και ενώ ο ρυθμός της αναμέτρησης είχε πέσει, οι "κίτρινοι" πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Πόι να βρίσκει δίχτυα μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Καμπανιακού και να γράφει το τελικό 2-0.

Άρης: Φυσέκης, Γκίνο, Σαμαράς, Λιόλιος, Καλογέρης, Γκόλιας, Πόι, Ν’Λουντούλου, Καπνίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος.

Καμπανιακός: Κηπουρός, Κουκουλέκης, Πόπτσης, Δουρμούσης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Υψηλός, Αντωνιάδης, Σαπανίδης, Κουντούρας, Προβατίδης.

17:51
Καλησπέρα σας.
17:52
Σε περίπου 10 λεπτά θα έχουμε τη σέντρα στο παιχνίδι του Άρη με τον Καμπανιακό.
17:54
Πάμε να ρίξουμε μια ματιά στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Για τον Άρη: Φυσέκης, Γκίνο, Σαμαράς, Λιόλιος, Καλογέρης, Γκόλιας, Πόι, Ν’Λουντούλου, Καπνίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος
17:54
Για τον Καμπανιακό: Κηπουρός, Κουκουλέκης, Πόπτσης, Δουρμούσης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Υψηλός, Αντωνιάδης, Σαπανίδης, Κουντούρας, Προβατίδης
17:56
Αξίζει να τονίσουμε ότι αρχικά ήταν να ξεκινήσει ο Γεωργιάδης, αλλά ο έμπειρος αμυντικός ένιωσε μια αδιαθεσία και τη θέση του πήρε ο Γκίνο.
18:00
Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα στο παιχνίδι.
18:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι.
18:04
Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Άρη πέρασε ανεκμετάλλευτο.
18:06
6' Σέντρα σουτ από τον Πόι δεν βρίσκει κανείς την μπάλα για να τη στείλει στα δίχτυα.
18:11
10' Ο Άρης έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να βρει το διάδρομο προς την εστία του Κηπουρού.
18:14
michalis : Καλησπέρα. Πόσο κόσμο έχει στο γήπεδο και αν είναι ο Κάλας και οι γερμανοί;
18:14
Χρηστος : Καλησπερα ποσο κοσμο εχει στο γηπεδο??
18:14
Καλησπέρα και από εμένα. Τόσο ο Κάλας όσο και οι Γερμανοί είναι στο γήπεδο και παρακολουθούν όλοι μαζί το παιχνίδι.
18:15
Τώρα σε ό,τι αφορά την προσέλευση περίπου 2-3.000 είναι στις κερκίδες.
18:17
16' Σουτ από τον Παπαδόπουλο η μπάλα άουτ.
18:22
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ
18:23
22' Μετά από φάση διαρκείας η μπάλα στρώθηκε έξω από την περιοχή στον Παπαδόπουλο και εκείνος με εξαιρετικό σουτ άνοιξε το σκορ.
18:29
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Καμπανιακό. Ο Κουντούρας πέρασε τον Σαμαρά μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ του πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
18:35
Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Άρη που κέρδισε ο Ν' Λουντούλου.
18:36
Το εκτελεί ο Σουνάς αλλά μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Καμπανιακού.
18:38
34' Αναγκαστική αλλαγή για τον Καμπανιακό. Εξω ο Χατζόπουλος,μέσα ο Παπάζης
18:40
39' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟ: Κακή έξοδο από τον Φυσέκη ο Ρακαβίνας παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και περνά άουτ.
18:44
Σιγά σιγά συμπληρώνουμε τα 45 με τον Άρη να έχει κερδίσει κόρνερ.
18:44
Κακή η σέντρα από τον Παπαδόπουλο.
18:46
45' Εξαιρετικό σουτ του Ν' Λουντούλου με την μπάλα να περνάει δίπλα από δεξί δοκάρι του Κηπουρού.
18:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
18:53
Βρασίδας : Παίξτε μπάλα με ψυχή ρε. Έτσι όπως πάτε θα το χάσουμε το ματσάκι..... συμφωνείς αδερφέ???
18:54
Ο Καμπανιακός είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις που έχει βγάλει και με την εικόνα που έδειξε στο πρώτο ημίχρονο μπορεί να κάνει τη ζημιά. Άλλωστε, εκείνος είναι που έχει τις καλές φάσεις στο πρώτο μέρος.
18:54
βαγγελας : Μαγκες με 2.000 κοσμο δεν παμε ουτε για καφε. Ενισχυστε την ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ ΜΑΣ. Ο ΑΡΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!
18:57
paulito : ΠΑΜΕ ΑΡΙΑΝΑΡΑ πιο δυναμικά στο δευτερο!!!
18:57
Γιωργος : Αρη γερα στο δευτερο ημιχρονο
19:01
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
19:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
19:10
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ.
19:11
50' Ωραία κάθετη από τον Πόι, ο Καπνίδης "χόρεψε" δύο αντιπάλους του μέσα στην περιοχή και έστρωσε την μπάλα στον Παπαδόπουλο αλλά εκείνος αστόχησε.
19:15
Ο Άρης είναι εκείνος που πιέζει στα πρώτα λεπτά, αλλά μένουν κενοί χώροι πίσω και ο Καμπανιακός είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.
19:21
59' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Στην θέση του Καπνίδη ο Κωνσταντινίδης
19:21
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ
19:22
64' Ο Γκίνο γυρίζει την μπάλα στο Πόι εκείνος σουτάρει με τον τερματοφύλακα του Καμπανιακού να διώχνει με τα πόδια.
19:23
64΄ Νέα αλλαγή για τον Άρη. Ο Λιόνης στη θέση του Γκόλια.
19:23
Λιόλιος-Σαμαράς πλέον το δίδυμο στα στόπερ
19:27
69' Αλλαγή για τον Καμπανιακό. Ο Υψηλός βγήκε για να μπει ο Σιδηρόπουλος
19:28
70 Φτάσαμε στο 70 με το ρυθμό του αγώνα να έχει πέσει.
19:34
74΄Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Νάκας στη θέση του Ν΄Λουντούλου
19:36
78' Άστοχο σουτ από τον Πόι.
19:38
ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ
19:39
80' Μετά από φάση διαρκείας ο Νάκας σούταρε, ο Πόι έβαλε το πόδι του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:45
87' Κίτρινη κάρτα στον Σουνά.
19:47
90' Άστοχο σουτ από τον Πόι.