Η Ίντερ σόκαρε τη Μίλαν στο φινάλε!

Η Μίλαν κρατούσε τη νίκη στο... τσεπάκι της, αλλά υπολόγιζε χωρίς τον Ιβάν Πέρισιτς ο οποίος στην τελευταία φάση του ντέρμπι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το τελικό 2-2!

Ένα ντέρμπι που τα είχε όλα! Κυρίως από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μετά γιατί κακά τα ψέμματα στο πρώτο 40λεπτο είδαμε λίγα πράγματα από Μίλαν και Ίντερ. Ωστόσο το καλό μας το κρατούσαν για το φινάλε και το 2-2 μιλάει από μόνο του.

Η αρχή έγινε στο 43' όταν ο Σούσο άνοιξε το σκορ για τη Μίλαν με υπέροχο φαλτσαριστό σουτ μέσα από την περιοχή. Η Ίντερ απάντησε με την έναρξη του δευτέρου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 53'. Ο Αντόνιο Καντρέβα έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από τη μεγάλη περιοχή και με ένα σουτ-κεραυνό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τζίτζι Ντοναρούμα.

Πέντε λεπτά κράτησαν τα χαμόγελα για τους φιλοξενούμενους μιας και ο Σούσο "χτύπησε" ξανά και έδωσε το προβάδισμα στους "ροσονέρι". Ένα προβάδισμα που κρατούσαν σχετικά εύκολα μέχρι και το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Εκεί ο Πέρισιτς μετά από κόρνερ του Μουρίγιο πετάχτηκε μέσα στην περιοχή και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και σόκαρε τους γηπεδούχους!

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΜΙΛΑΝ:Ντοναρούμα, Αμπάτε, Παλέτα, Γκουστάβο Γκόμες, Ντε Σίλιο, Λοκατέλι, Κούτσκα, Μποναβεντούρα (88' Πάσαλιτς), Σούσο, Νιανγκ (79' Λαπαντούλα), Μπάκα (71' Φερνάντες)

ΙΝΤΕΡ:Χαντάνοβιτς, Ντ'Αμπρόζιο, Μιράντα, Μεδέλ (37' Μουριγιό), Ανσάλντι (65' Ναγκατόμο), Ζοάο Μάριο, Μπρόζοβιτς (75' Γιόβετιτς), Κοντογκμπιά, Καντρέβα, Πέρισιτς, Ικάρντι.

ΤΟ LIVE CHAT

21:24
Καλησπέρα φίλες και φίλοι! Ετοιμαζόμαστε για... ιταλικό ντέρμπι, πάρτε θέσεις.

21:43
Τρομερή η ατμόσφαιρα στο Σαν Σίρο! Και εντυπωσιακό κορεό για τον Σίλβιο Μπερλουσκόνι!
21:48
Ξεκίνησε η αναμέτρηση!
21:53
George : Pos to vlepeis to paixnidi? Pame interara gia to diplo... Strama fere mas jovetic kai ti sto kosmo
21:54
Καλησπέρα Γιώργο! Είναι σε καλό φεγγάρι η Μίλαν το τελευταίο διάστημα και έχει μερικούς αρκετά αξιόλογους παίκτες. Δίνω πολλές πιθανότητες στο Χ αλλιώς θα πήγαινα προς τους "ροσονέρι".
21:57
Στο 10' το σκορ παραμένει στο 0-0
21:58
Χωρίς κάποια σπουδαία ευκαιρία μέχρι στιγμής το ματς. Κυρίως στο κέντρο η μπάλα.
22:06
Sotos-21- : Forza Rossonero...
22:07
Το κορεό για τον Μπερλουσκόνι νωρίτερα. Εντυπωσιακό.
22:12
Να η πρώτη φάση στο 24' για την Ίντερ. Ο Πέρισιτς από κοντά όμως έκανε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα άουτ. Εδώ θα μπορούσε να γίνει το 0-1.
22:18
Στο 30' παραμένει το 0-0 στο Σαν Σίρο.
22:24
Πιο κινητική η Ίντερ μετά από 35 λεπτά, χωρίς όμως κάτι ουσιαστικό. Σε παθητικό ρόλο η Μίλαν.
22:28
PanPan : Με 10 παίζει η Μίλαν ???
22:28
Αυτή είναι η 11άδα της Μίλαν φίλε μου:
22:28
Athletic : Καλησπέρα φίλοι!! Ανεβασμένη φέτος η μιλαν ,.,συμφωνεις γιαννη??
22:29
Ναι Ατλέτικ, φυσικά και συμφωνώ. Υπάρχει ένας αέρας ανανέωσης και τι παικτάρα αυτός ο Λοκατέλι;
22:57
Καλύτερος ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο! Ήδη έχουν δημιουργήσει από μία καλή φάση οι δύο ομάδες.
22:59
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ γκολ της Ίντερ και 1-1 με τον Καντρέβα!
23:02
Athletic : Με παικτες οχι στην ελιτ των κορυφαιων παικτων αλλα με εμφαση στην δυναμη και την φυσικη κατασταση νομιζω πως χτίζει ενα αξιολογο συνολο,.,
23:02
Stephanos : Καλησπέρα σε όλους..Ακόμα και αν χάνει, νομίζω ότι με Pioli η Ιντερ θα γίνει πολύ πιο δυνατή.. Γιάννη, βλέπεις διαφορά σε σχέση με πριν?
23:03
Γεια σου Στέφανε! Ναι προφανώς και σε σχέση με τον ΝτεΜπουρ που δεν έδειξε απολύτως τίποτα, τώρα η Ίντερ φαίνεται πως στρίβει προς την σωστή κατεύθυνση.
23:04
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ για τη Μίλαν, δεύτερο γκολ και για τον Σούσο! 2-1 στο ματς!