Σε καλό δρόμο η Αργεντινή, δυσκολεύτηκε η Ισπανία (VIDEO)

Επιτυχημένη ήταν η πρόβα τζενεράλε της Αργεντινής για το Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας, καθώς επικράτησε 2-0 της Σλοβενίας στο "Σιουντάντ ντε λα Πλάτα". Δυσκολεύτηκε η Ισπανία κόντρα στο Ελ Σαλβαδόρ (2-0). Το Βέλγιο έκαμψε στην εκπνοή το εμπόδιο της Τυνησίας (1-0), ενώ νωρίτερα το Καμερούν είχε νικήσει με το ίδιο σκορ την Μολδαβία

Το αρχικό σχήμα της Αργεντινής δεν περιελάμβανε αρκετά πρωτοκλασάτα στελέχη της, ωστόσο αυτό δεν την εμπόδισε να κυριαρχήσει και να προηγηθεί γρήγορα με ωραία ενέργεια του Ρικάρντο Άλβαρες. Ο Βιντ Μπέλετς υποχρεώθηκε σε δύο καλές επεμβάσεις για να κρατήσει στο ματς την Σλοβενία, σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου ξεχώρισε ο Χαβιέρ Μαστσεράνο. Η είσοδος των Λιονέλ Μέσι, Σέρχιο Αγουέρο και Άνχελ Ντι Μαρία προκάλεσε φρενίτιδα ενθουσιασμού στο κοινό, το οποίο έκανε μέχρι και την περίφημη "όλα" για να "ξεπροβοδίσει" την "αλμπιτσελέστε" που έβαλε και δεύτερο γκολ με τον Μέσι στο 76'. Μοναδικό μελανό σημείο για την ομάδα του Αλεχάντρο Σαμπέγια αποτέλεσε ο τραυματισμός του Λούκας Μπίγλια στο 14ο λεπτό.

Αργεντινή: Ρομέρο, Μπασάντα, Φερνάντες, Μαστσεράνο (77' Μαμάνα), Ρόχο, Μπίγλια (14' Καμπανιάρο), Πέρες, Φερνάντες (58' Γκάγκο), Ροντρίγκες (58' Αγκουέρο), Άλβαρες (57' Ντι Μαρία), Λαβέτσι (58' Μέσι).

Σλοβενία: Μπέλετς, Σέζαρ (88' Μπάλαζιτς), Τζόκιτς, Μπρέτσκο, Ίλιτς (46' Σάμαρτζιτς, Στεβάνοβιτς (82' Μέρτελ), Λαζάρεβιτς, Ίλισιτς (46' Πέτσνικ), Κούρτιτς, Νοβάκοβιτς (88' Φίρερ), Κιρμ (46' Λαζάρεβιτς).

To χαμένο πέναλτι του Σεσκ Φάμπρεγας στο 4ο λεπτό και μία ακόμα ευκαιρία του ιδίου στο 36ο ήταν οι μοναδικές αξιόλογες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου, όπου το Ελ Σαλβαδόρ κοίταξε στα μάτια την πρωταθλήτρια κόσμου Ισπανία. Μία αμυντική αδράνεια στο 60ό λεπτό ευνόησε τον Νταβίδ Βίγια, ο οποίος άνοιξε το σκορ με πλασέ σε κενή εστία. Στο τελευταίο τέταρτο η "φούρια ρόχα" πίεσε για το δεύτερο γκολ, είχε δοκάρι και μία ακόμα καλή ευκαιρία, προτού ο Βίγια "ξαναχτυπήσει" στο 88ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Ελ Σαλβαδόρ: Καρίγιο, Τ. Γκαρσία, Μπάριος (87' Μπλάνκο), Μεντόσα, Λαρίν, Μενχιβάρ (83' Αγκίλα), Σανταμαρία (57' Ρεντέρος), Σερέν, Άλβαρες (65' Άλας), Φλόρες (75' Μολίνα), Μπούργκος.

Ισπανία: Κασίγιας (83' Ντε Χέα), Χουανφράν, Σέρχιο Ράμος, Χάβι Μαρτίνεθ, Τζόρντι Άλμπα, Τσάμπι Αλόνσο (68' Μπουσκέτς), Κόκε, Ινιέστα (46' Νταβίντ Σίλβα), Πέδρο (46' Καθόρλα), Φάμπρεγκας (46' Βίγια), Ντιέγκο Κόστα (74' Τσάβι).

Η έντονη χαλαζόπτωση είχε ως αποτέλεσμα να διακοπεί για περίπου μισή ώρα η φιλική αναμέτρηση του "Ρουά Μποντουάν". Το Βέλγιο δεν έπιασε καλή απόδοση μετά τη διακοπή, με τον Κέβιν Μιραλάς να είναι δραστήριος, αλλά άστοχος (σ.σ. αντικαταστάθηκε στο 62' από τον Ρομέλου Λουκάκου). Η αποβολή του Ισάμ Ζεμά στο 63' σε πρώτη φάση δεν φάνηκε ότι θα λειτουργήσει ευεργετικά για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πάντως πίεσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και εν τέλει πήραν τη νίκη επί της Τυνησίας με 1-0 χάρη σε κοντινή προσπάθεια του Ντρις Μέρτενς στο 89ο λεπτό.

Βέλγιο: Κουρτουά, Αλντερβέιρελντ (46' Βάντεν Μπόρε), Κομπανί, Βαν Μπούιτεν, Βέρτονγκεν, Ντεφούρ, Ντεμπελέ, Φελαϊνί (46' Μέρτενς), Αζάρ (74' Γιανουζάι), Μιραλάς (62' Λουκάκου, 92' Βίτσελ), Οριτζί (62' Σαντλί).

Τυνησία: Μπεν Μουσταφά, Σ. Μπεν Γιουσέφ, Αμπντενούρ, Μοσνί, Μαθλουθί, Νατέ, Ζεμά, Κορμπί (56' Σαΐντ), Μικαρί (91' Χαμαμί), Νταουαντί (71' Μπεν Τζεμιά), Φ. Μπεν Γιουσέφ (77' Γιουνές).

Με κοντινό πλασέ του Εντγκάρ Σαλί στο 30ό λεπτό, το Καμερούν νίκησε 1-0 την Μολδαβία και άφησε καλές εντυπώσεις για ένα ημίχρονο, στο οποίο επιτέθηκε κατά βάση από τη δεξιά πτέρυγα. Μετά την ανάπαυλα η ομάδα του Φόλκερ Φίνκε ενδεχομένως να επηρεάστηκε από τις πολλές αλλαγές, αφού με εξαίρεση ένα σουτ του Βενσάν Αμπουμπακάρ στο 72ο λεπτό δεν απείλησε καθόλου την ανίσχυρη αντίπαλό της.

Καμερούν: Φοντζού (46' Τζοκ), Ενκουλού (46' Νουνκέ), Μπεντιμό (46' Ασού-Εκοτό), Νιόμ, Ενγκουεμό (46' Ολινγκά), Σονγκ, Τσετζού, Ενό, Σαλί (71' Ματίπ), Μουκαντζό, Γουεμπό (46' Αμπουμπακάρ).

Μολδαβία: Ναμάσκο (46' Καλαντσέα), Κλονίν, Λέου (35' Βρεμέα), Μπουργκίου, Α. Αντόνιουτς (53' Μπουνεάτς), Πάτρατς, Γκεοργκίεβ (70' Κασκαβάλ), Πόσματς, Σιντορένκο (80' Τουρσάν), Ιβάνοβ (46΄Τσεπτίνε), Μ. Αντόνιουτς.

Τα videos των υπόλοιπων αγώνων της ημέρας

Εσθονία - Τατζικιστάν 2-1

Ουγγαρία - Καζακστάν 3-0

Το live των φιλικών

16:50
Καλησπέρα σας, σε λίγα λεπτά αρχίζει το πρώτο διεθνές φιλικό της ημέρας.
16:54
Το... Μουντιαλικό Καμερνούν τεστάρει τις δυνάμεις του κόντρα στη Μολδαβία.
16:55
Υπενθυμίζεται πως η αφρικανική ομάδα βρίσκεται στον πρώτο όμιλο και έχει αντιπάλους τις Βραζιλία, Μεξικό και Κροατία.
17:10
Συνθέσεις:
Καμερούν: Φεϊντού, Ενκουλού, Μπεντιμό, Νιόμ, Ενγκουεμό, Σονγκ, Σεϊτζού, Ενό, Σαλί, Μουκατζό, Ουεμπό
Μολδαβία: Ναμάσκο, Κλονίν, Λέου, Μπούργκιου, Α.Αντόνιουτς, Πάτρας, Γκεοργκίεφ, Πόσματς, Σιντορένκο, Ιβάνοφ, Μ. Άντουνιουτς
17:19
Υπήρξε μία καθυστέρηση τελικά στην έναρξη της αναμέτρησης, αλλά πλέον όλα είναι εντάξει.
17:23
Το Καμερούν έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
17:23

xaris : ti egine me to kameroun

17:23
Το παιχνίδι ξεκίνησε με καθυστέρηση 20 λεπτών.
17:26
Τα "αδάμαστα λιοντάρια" κυκλοφορούν την μπάλα και προσπαθούν να ελέγξουν τον ρυθμό με κοντινές πάσες.
17:33
14ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή για το Καμερούν με τον Μουκαντζό.
17:37
19o λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για το Καμερούν με τον Ουεμπό να παίρνει την κεφαλιά από πάρα πολύ καλή θέση, αλλά να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
17:42
Μονόλογος των Αφρικανών τα πρώτα λεπτά, ανίσχυρη η Μολδαβία.
17:45
Πολύ κινητικός ο Μουκαντζό, κερδίζει δεύτερο φάουλ από πλάγια. Το πρώτο πέρασε ανεκμετάλλευτο.
17:46
Ακόμα χειρότερη αυτή η εκτέλεση του Σονγκ, όμως, από τη σέντρα του Μπεντιμό ο Μουκαντζό πήρε την κεφαλιά. Ωστόσο, έστειλε την μπάλα πάνω στον Ναμάσκο.
17:49
ΓΚΟΛ στο 30': Με κοντινό πλασέ ο Σαλί είναι ο παίκτης που ανοίγει το σκορ. Και πάλι από τα δεξιά χτύπησε το Καμερούν.
17:57
Το γκολ δεν έχει αλλάξει τίποτα στην εικόνα του αγώνα. Η ομάδα του Φίνκε εξακολουθεί να κυριαρχεί.
18:04
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.
18:05
Πολύ θετικό το δείγμα για το Καμερούν ως τώρα έστω κι αν ο αντίπαλος είναι χαμηλού επιπέδου.
18:20
Δείτε εδώ το γκολ του Σαλί
18:26
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγές.
18:31
Εκοτό αντί Μπεντιμό, Νουνκεού αντί Ενκουλού, Λινγκά αντί Μουκαντζό, Ντζοκ αντί Φεουτζού και Αμπουμπακάρ αντί Ουεμπό
18:32
Τρεις οι αλλαγές της Μολδαβίας.
18:33
49ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή για τη Μολδαβία, με τον Ντζοκ να αντιδρά σωστά.
18:40
Δεν πατάει τόσο καλά το Καμερούν στο δεύτερο ημίχρονο.
18:44
Οι παίκτες της Μολδαβίας στο δεύτερο ημίχρονο κρατούν την μπάλα και απλώς τα χαλούν στην τελική προσπάθεια.
18:53
71o λεπτό: Μπήκε και ο Μάτιπ αντί του σκόρερ Σαλί.
18:53
Μεγάλη ευκαιρία για το Καμερούν, πολύ κακό το σουτ του Αμπουμπακάρ.
19:03
Βαδίζουμε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρηση με το Καμερούν να έχει ρίξει πολύ τον ρυθμό του.
19:05
85o λεπτό: Καλό το μακρινό σουτ του Αμπουμπακάρ, λίγο άουτ η μπάλα.
19:11
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:12
Καλό για ένα ημίχρονο ήταν το Καμερούν, το οποίο όμως "έκατσε" στο δεύτερο ίσως και λόγω των αρκετών αλλαγών που χάλασαν τη χημεία της ομάδας.
19:13
92ο λεπτό: Καλή ευκαιρία με Σετζού, ο οποίος στέλνει την μπάλα ψηλά.
19:15
93ο λεπτό: Με καλή επέμβαση του Ντζοκ, ολοκληρώνεται η αναμέτρηση.
19:16
Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας, ραντεβού σε δύο ώρες με τα παιχνίδια της Αργεντινής και του Βελγίου.
21:32
Καλησπέρα σας και πάλι, σε 10 λεπτά ξεκινούν τα φιλικά της Αργεντινής και του Βελγίου.
21:35
Ενδεκάδες:
Αργεντινή: Ρομέρο, Μπασάντα, Φερνάντες, Μαστσεράνο, Ρόχο, Μπίγλια, Πέρες, Φερνάντες, Ροντρίγκες, Άλβαρες, Λαβέτσι.
Σλοβενία: Μπέλεκ, Σέζαρ, Τζόκιτς, Μπρέτσκο, Σαμάρντζιτς, Στεφάνοβιτς, Λαζάρεβιτς, Ίλισιτς, Κούρτιτς, Νοβάκοβιτς, Κιρμ
21:35
Εκτός ενδεκάδας για την Αργεντινή οι Μέσι, Ιγκουαΐν, Ντι Μαρία, Αγουέρο, Σαμπαλέτα
21:36
Πολλές αλλαγές και για το Βέλγιο, που μένουν στον πάγκο Λουκακού, Βερμάλεν, Βιτσέλ.
21:39
Ενδεκάδες:
Βέλγιο: Κουρτουά, Αλντερβάρελντ, Κομπανί, Φαν Μπούιτεν, Βερτόνχεν, Ντεφούρ, Ντεμπελέ, Φελαϊνί, Αζάρ, Μιραλάς, Οριζί
Τυνησία: Μουσταφά, Σ. Μπεν Γιουσέφ, Αμπντενού, Μοσνί, Μαθλουθί, Νατέ, Ζεμά, Κορμπί, Μικαρί, Νταουαντί, Φ. Μπεν Γιουσέφ
21:45
Ξεκίνησε η αναμέτρηση στις Βρυξέλλες.
21:48
Σέντρα και στο παιχνίδι της Αργεντινής.
21:49
Σε κάτι περισσότερο από μία ώρα η Ισπανία παίζει με το Ελ Σαλβαδόρ. Αυτή είναι η ενδεκάδα που παρατάσσει: Κασίγιας, Χουανφράν, Σέρχιο Ράμος, Χάβι Μαρτίνεθ, Τζόρντι Άλμπα, Αλόνσο, Κόκε, Ινιέστα, Πέδρο, Φάμπρεγκας, Ντιέγκο Κόστα
21:51
Το σημαντικό για τη "φούρια ρόχα" είναι ότι παίζει ο Κόστα, δηλαδή ότι είναι έτοιμος.
21:53
10ο λεπτό: Απειλεί το Βέλγιο με Μιραλάς.
21:56
13o λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία στην αντεπίθεση για την Τυνησία, δεν καταφέρνει να βρεθεί κάποιος στην πορεία της μπάλας μετά το γύρισμα του Μπεν Γιουσέφ.
21:58
Στο άλλο παιχνίδι η Αργεντινή έχει τον έλεγχο, αλλά δεν έχει απειλήσει ως τώρα.
22:00
ΓΚΟΛ στο 12': Ωραία ενέργεια από τον Άλβαρες, ο οποίος κλέβει την μπάλα, τρέχει κάποια μέτρα και νικάει τον Μπέλεκ.
22:06
Χαλάζι στο Βέλγιο, διακόπτεται το παιχνίδι.
22:09
Δεν μπορεί να φανεί ανταγωνιστική στα πρώτα λεπτά η Σλοβενία.
22:15
Δείτε βίντεο με τις κάκιστες καιρικές συνθήκες στις Βρυξέλλες.
22:21
33o λεπτό: Αδύναμο το σουτ του Ρόχο από πλάγια, εύκολα μπλοκάρει ο Μπέλεκ.
22:23
34o λεπτό: Πολύ δυνατό σουτ του Μάξι, εξαιρετική επέμβαση από τον Μπέλεκ με την μπάλα να τραντάζει στη συνέχεια το οριζόντιο δοκάρι.
22:27
Αυτή είναι η ενδεκάδα με την οποία θα παραταχθεί η Αγγλία κόντρα στην Ονδούρα: Χαρτ, Τζόνσον, Κέιχιλ, Τζαγκιέλκα, Μπέινς, Τζέραρντ, Χέντερσον, Λαλάνα, Γουέλμπεκ, Ρούνεϊ, Στάριτζ
22:29
Επειδή ρωτάτε για το Βέλγιο, δεν υπάρχει κάτι επίσημο ακόμα. Σε λίγο αναμένεται να έχουμε την απόφαση.
22:34
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, 1-0 η Αργεντινή με το γκολ του Άλβαρες.
22:34

gorka : βλεπω τωρα οτι καθαριζουν το γηπεδο στο βελγιο...Ειναι τρελοι...θελουν να εχουν τραυματισμους μαλλον

22:35
Όντως προσπαθούν να καθαρίσουν τον αγωνιστικό χώρο, αλλά θέλει δουλειά ακόμα.
22:40
Το ανησυχητικό για την Αργεντινή είναι ο τραυματισμός του Μπίγλια, ο οποίος έγινε αλλαγή στο 14'. Δεν έδειξε αρχικά να είναι τόσο σοβαρός.
22:45

Bob 77 : Η Σλοβενία τι θέση βγήκε στον όμιλό της στα προκριματικά του Μουντιάλ;

22:45
Τρίτη, πίσω από Ελβετία και Ισλανδία μαζεύοντας 15 βαθμούς.
22:45

SergioAguero : πως την βλεπεις την Αργεντινη?

22:45
Δεν ενθουσιάζει σήμερα, αλλά έχει πολλές αλλαγές. Γενικά έχει θέμα μεσοαμυντικά.
22:46

SergioAguero : Θα μεινει κανενας ορθιος η μπα? με τον σαντσες της Χιλης ξερεις τι γινεται?το χανει το μουντιαλ?

22:47
Έχει ενοχλήσεις στον ώμο του, αλλά επίσημη ενημέρωση δεν υπάρχει. Στη Χιλή θα περιμένουν αναγκαστικά μέχρι τέλους και αυτόν και τον Βιντάλ.
22:49

σωτης! : θα συνεχιστει το ματς???

22:49
Ανακοινώθηκε ότι σε πέντε λεπτά ξαναρχίζει το παιχνίδι.
22:49

Timos : παει για οβερ(αλλα 2 γκολ) η Αργεντινη η θα κλαψουμε?

22:50
Φιλικό είναι, μπορεί να κατεβάσουν ρυθμό από τη μία στιγμή στην άλλη. Αν δε γίνει αυτό, τότε βγαίνει το over.
22:51

Giannis : Έπαιξε κάποιο άλλο φιλικό πρόσφατα η Αργεντινή;

22:51
Νίκησε 3-0 το Τρίνινταντ και Τομπάγκο και ήρθε ισόπαλη με τη Ρουμανία (0-0).
22:52
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Μπουένος Άιρες.
22:53
Έχουμε και πάλι παιχνίδι στο Βέλγιο.
22:54

ΣΤΕΡΓΙΟΣ : ΑΔΕΡΦΕ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ;;

22:54
Θα νικήσει και είναι πιθανό να μη φάει γκολ, αλλά δεν αξίζει να το κυνηγήσεις.
22:55

leoοο : τελικα ο παπασταθοπουλος ειναι ενταξει;

22:55
Δεν έπαιξε χθες για να είναι απόλυτα έτοιμος κόντρα στην Κολομβία.
22:55

SergioAguero : Θελουμε η Λατινικη Αμερικη να πρωταγωνιστησει στη Βραζιλια... Τις πιστευω ολες τις ομαδες τις αν εξαιρεσεις τον Ισημερινο Αλλα μακαρι τα πανηγυρια να ειναι στην ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

22:56

Nikos : Ο σαντος κανει βουντου να τραυματιστουν ολοι οι παικταραδες.Στο τελος θα δουμε την Ελλαδα να το σηκωνει...

23:02
Ξεκίνησε και το φιλικό της Ισπανίας.
23:02
Ετοιμάζει πολλές αλλαγές η Αργεντινή. Μέσι και Ντι Μαρία μεταξύ άλλων.
23:04

Ο τασουλας το καλό παιδι : Άντε Αργεντινή πάρε και το Μουντιάλ

23:06
Ντι Μαρία, Γκάγκο, Μέσι, Αγουέρο μπαίνουν, Μάξι, Λαβέτσι, Άλβαρες, Φερνάντες έξω.
23:09
62ο λεπτό: Καλό σουτ του Ντι Μαρία, λίγο άουτ η μπάλα.
23:11
41ο λεπτό: Ο Μιραλάς βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Τυνησίας, αλλά δεν πλάσαρε όπως θα ήθελε.
23:13
44ο λεπτό: Μπαίνει στην περιοχή ο Οριζί, πλασάρει από πολύ πλάγια και δε βρίσκει στόχο.
23:13

haris : ιγκουαιν αγκουερο γιατι δεν παιζουν;

23:13
Ο Αγουέρο μπήκε, ο Ιγκουαΐν παραμένει στον πάγκο. Επιλογή του Σαμπέγια.
23:15
Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε το -επεισοδιακό- πρώτο ημίχρονο στις Βρυξέλλες.
23:20

ΣΤΕΡΓΙΟΣ : ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΩΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΚΕΒΙΝ;;ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΩΣ ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ;;

23:21
Έχει πολλές πιθανότητες, αλλά και πολύ δυνατούς "αντιπάλους" για τη συγκεκριμένη θέση.
23:21

Timos : μας κατεστρεψε η Αργεντινη... 1,35 over σαν την Βραζιλια χθες

23:22
ΓΚΟΛ στο 76: Πολύ ωραία πάσα από τον Ντι Μαρία στην πλάτη της άμυνας της Σλοβενίας, ο Αγουέρο με κεφαλιά τη έστρωσε στον Μέσι κι εκείνος από κοντά έκανε το 2-0.
23:23
Στο φιλικό της Ισπανίας, έχασε πέναλτι ο Φάμπρεγκας.
23:24
Ο Φάμπρεγκας έχει χάσει όλα τα πέναλτι που έχει εκτελέσει με την Ισπανία στην κανονική διάρκεια των παιχνιδιών (Χιλή, Γαλλία, Ελ Σαλβαδόρ).
23:30
Ο Μαμάνα πέρασε αντί του Μαστσεράνο στον αγωνιστικό χώρο πριν από λίγο.
23:31
Μέρτενς αντί Φελαϊνί και το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει στο Βέλγιο.
23:37
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο Μπουένος Άιρες.
23:40
Τελείωσε το παιχνίδι στην Αργεντινή με τον Μέσι στην τελευταία φάση του αγώνα να αγγίζει το δεύτερο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
23:43
58ο λεπτό: Ωραία η ενέργεια του Μιραλάς, δεν έχει αποδέκτη η μπαλιά του.
23:47
Ο Σαντλί στη θέση του Μιραλάς και ο Λουκακού αντί του Οριζί.
23:48
Ξεκίνησε και το φιλικό της Αγγλίας με την Ονδούρα.
23:49
60ο λεπτό: Κόκκινη κάρτα στον Ζεμά χωρίς κανέναν λόγο, έξαλλος ο παίκτης.
23:50
Χωρίς σκορ στο ημίχρονο Ελ Σαλβαδόρ και Ισπανία.
23:55
Δεν είναι καλό το Βέλγιο, η Τυνησία έχει ανέβει έστω κι αν παίζει με 10.
23:59
Ο Γιανουζάι παίρνει τη θέση του Αζάρ.
00:05
79ο λεπτό: Βολίδα του Βερτόνχεν, λίγο άουτ η μπάλα.
00:06
Διακόπτεται για μισή ώρα και το παιχνίδι της Αγγλίας λόγω κακοκαιρίας!
00:08
83ο λεπτό: Ένα ακόμη καλό σουτ του Βερτόνχεν, κόρνερ για το Βέλγιο.
00:11
85ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο, η κεφαλιά του Βαντερ Μπόρε από το ένα μέτρο έφυγε άουτ.
00:15
ΓΚΟΛ στο 89: Ο Μέρτενς νικάει τον Μουσταφά από κοντά και το Βέλγιο ανοίγει το σκορ.
00:17
Ο Βιτσέλ αντί του Λουκακού που φαίνεται να έχει χτυπήσει.
00:18
Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στις Βρυξέλλες με το Βέλγιο να παίρνει τη νίκη και να ανησυχεί για τον Λουκακού.