Ένα και να καίει ο Ηρακλής

Υπό το βλέμμα περίπου 5.000 οπαδών του, ο Ηρακλής επικράτησε 1-0 του Αγροτικού Αστέρα στο Καυτανζόγλειο και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Football League. "Mίλησε" στο φινάλε ο Απόλλων Σμύρνης (1-0 την Επισκοπή στο "Γ. Καμάρας").

1ος όμιλος

Με τη δύναμη της έδρας του πορεύεται ο Απόλλων Σμύρνης, αφού έστω και δύσκολα έκαμψε την αντίσταση της Επισκοπής με 1-0. Η κρητική ομάδα είχε τις ατυχίες της (τραυματισμός Φώτη Δουμάνη στο 23'), ενώ στο 70ό λεπτό έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γιώργου Πιθαρούλη. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 66', όταν η σέντρα του Γιώργου Χατζηζήση κατέληξε στο δοκάρι, στο 86ο λεπτό όμως, ο Παναγιώτης Λαγός εκτέλεσε κόρνερ στο πρώτο δοκάρι και ο Δημήτρης Καραδέμητρος με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στην "ελαφρά ταξιαρχία".

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας καμαρώνει η Ερμιονίδα μετά από τη νίκη της με 1-0 επί του Παναιγιάλειου χάρη στο γκολ του Σουλεϊμάν Όμο, ενώ με το ίδιο σκορ ο Φωστήρας λύγισε τον Άλιμο (σκόρερ ο Ρενάλντο Ράμα) και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα.

2ος όμιλος

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου ανέβηκε ο Ηρακλής, ο οποίος επικράτησε 1-0 του Αγροτικού Αστέρα στο Καυτανζόγλειο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 9ο λεπτό με προβολή του Πασχάλη Κάσσου, έπειτα από μπαλιά του Σάββα Σιατραβάνη. Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου είχε την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα, ωστόσο απειλήθηκε σε δύο περιπτώσεις: στο 34ο λεπτό ο Χουάντερσον νίκησε σε τετ-α-τετ τον Παύλο Καθάριο και στο 68ο ο νεοεισελθών Περικλής Βελλίνης έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ με προβολή.

Σε περίπατο μετέτρεψε η Αναγέννηση την αναμέτρηση με τον Πιερικό, αφού επικράτησε 4-1 στην Καρδίτσα, την ίδια ώρα που ο Τύρναβος λύγιζε με 1-0 τον ουραγό Φωκικό κι έβγαινε από την επικίνδυνη ζώνη. Λίγο αργότερα, ο Απόλλων Καλαμαριάς δεν επέτρεψε στην Λαμία να επανέλθει στην κορυφή, αφού τη νίκησε 1-0 με γκολ του Ευσταθίου στο 50ό λεπτό.